Oryginalne szafy do zabudowy

Każdego dnia na całym świecie sprzedawane są miliony różnych mebli, szafek, łóżek czy drzwi. Szczególnie często kupujemy meble po przeprowadzkach, remontach lub po prostu uważamy, że należy stare meble wymienić na nowszy model. W przeszłości panował trend, że meble robiono zgodnie z szablonem. Meble sprzed kilkunastu lat wyróżniały się tym, że były bardzo do siebie podobne. Wytwarzano wówczas meble o podobnych lub tych samych wymiarach.

Oszczędzamy miejsce w domu – szafa zabudowana

szafy wnękoweNa dzień dzisiejszy wybór mebli to sprawa niezwykle trudna. Najczęściej meble dobieramy w taki sposób żeby pasowały zarówno do naszych paneli, okien, zasłon i koloru ścian. Ilość dostępnych kolorów i obić mebli jest olbrzymia więc w przypadku osób niezdecydowanych to taki wybór jest naprawdę nie lada wyzwaniem. Generalnie podczas aranżacji wnętrza naszego domu staramy się o to by w miarę możliwości zyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni. W związku z tym często decydujemy się na szafy wnękowe. Niekiedy posiadamy w korytarzach lub sypialniach miejsce będące wnęką gdzie ciężko coś wstawić. W takim przypadku szafy wnękowe będą idealnym rozwiązaniem. Na polskim rynku istnieją firmy zajmujące się sprzedażą takich szaf i ogólnie mebli. Modeli jest całe mnóstwo ale zdecydowanie najczęściej kupowane są te z dużymi lustrami na frontach. Lustro umieszczone w takim miejscu pozwala nie tylko na sprawdzenie naszego wyglądu ale powoduje optyczne zwiększenie pomieszczenia dzięki czemu nawet mała kawalerka wydaje się bardzo przestronnym mieszkaniem. Niezwykle przydatne jest to, że nowoczesne firmy dopasowują się do potrzeb klientów w taki sposób, że możliwe jest dopasowanie mebli do naszej wnęki. Nawet jeśli dysponujemy wnęką o małej głębokości to może ona się idealnie sprawdzić jako miejsce dla małej szafy wnękowej. Dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zaoszczędzić bardzo dużą ilość miejsca, którą by zajmowała klasyczna szafa, której wygląd każdy kojarzy. Szafa we wnęce będzie nie tylko użyteczna ale również będzie bardzo estetycznym elementem naszej sypialni.

Omawiane szafy wnękowe występują również w wielu wersjach związanych z otwieraniem drzwi. Zdecydowanie najczęściej kupowaną wersją są te z drzwiami rozsuwanymi. Jest to kolejna rzecz pozwalająca na oszczędność miejsca w naszym domu. Z reguły firmy produkujące meble na wymiar dadzą nam kilka lat gwarancji na swój produkt dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasze meble są solidne i zapewnią nam komfort ich użytkowania przez wiele lat.