Pielęgnacja konia sportowego

Bez względu na wiek naszego konia oraz to czy jest to koń sportowy, czy nie, musimy zadbać o jego stawy oraz ogólny stan zdrowia. Najważniejsze jest to, aby przed treningami stosować się do najważniejszych zasad, dzięki którym ciało konia będzie rozgrzane. Ważne jest również odpowiednie karmienie, a także suplementacja. W obecnych czasach w wielu odpowiednich sklepach znajdziemy suplementy przystosowane do wieku naszego zwierzęcia, jak również do poziomu jego aktywności. Warto rozejrzeć się za produktem, który spełni nasze oczekiwania.

Wspieranie zdrowia konia suplementami

skuteczne suplementy dla koni sportowychJeśli posiadamy konia to musimy wiedzieć, iż bardzo ważne jest pielęgnowanie tego zwierzęcia. Oczywiście, mowa tutaj o odpowiedniej pielęgnacji sierści, karmieniu, ale równie ważne jest to czy wybieramy skuteczne suplementy dla koni sportowych oraz koni starszych czy juniorów. Na co powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim? Na początku warto być świadomym, iż suplementowanie nie służy tylko temu, aby sierść naszego podopiecznego pięknie lśniła. Odpowiednia dawka witamin oraz mikro i makroelementów sprawia, że stawy działają w odpowiedni sposób. Stawy wspierają funkcjonowanie wszelkich chrząstek, mięśni oraz kości u konia. Zadbane ciało od środka jest szczególnie ważne, gdy nasz koń regularnie trenuje i bierze udział w wyścigach. Kiedy będziemy wybierać suplementy zwróćmy uwagę na to, aby nie posiadały w swoim składzie substancji przeciwbólowych ani przeciwzapalnych. Gdy koń jest zdrowy nie potrzebuje takich dodatków, z kolei w trakcie choroby odpowiednie produkty przepisuje weterynarz. Gdy nasz koń wcześniej miał problemy ze stawami postawmy na produkty złożone, czyli bogate w witaminę C, kurkumę, kwas hialuronowy. Taka mieszanka będzie fantastycznie wspierać jego organizm. Poza suplementami zadbajmy też o rozgrzewki przed treningami, zabezpieczenie nóg oraz chłodzenie po treningu. Tak przygotowany podopieczny będzie miał o wiele mniej problemów z organizmem z uwagi na treningi do zawodów, które są bardzo męczące. 

Zdrowie konia sportowego powinno być dla nasz szczególnie istotne, aczkolwiek nie zapominajmy również o innych koniach. Mimo to podopieczni, którzy regularnie trenują potrzebują o wiele więcej jedzenia, jak również witamin i minerałów. W związku z tym niezbędna będzie regularna suplementacja produktami bogatymi w najbardziej przydatne składniki. Dzięki regularności stawy konia, utrzymujące cały organizm od środka w dobrym stanie, nie będą dla naszego konia bolesnym problemem.