Plusy elektronicznych systemów wydawania kluczy

Nadzorując działania dużej firmy, na względzie trzeba mieć również wygodę pracowników. Wprowadzając elektroniczne systemy identyfikacji, można przeprowadzać ewidencję pracy bez konieczności wypełniania przez nich samych tabeli. Sam taki system można udoskonalić o dodatkowe udogodnienie jakim jest automatyczne wydawanie kluczy. Tym samym portier zostaje odciążony, a pracownicy są w stanie samodzielnie i szybko uzyskać dostęp do niezbędnych kluczy. Eliminując przy tym możliwość ich wpadnięcia w niepowołane ręce.

Czym wyróżniają się elektroniczne systemy depozytowe?

automatyczny depozytor kluczyBy móc w pełni korzystać z tego typu udogodnienia, należy najpierw zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Jest to automatyczny depozytor kluczy, musi być dostosowany do potrzeb firmy, przez zastosowanie odpowiedniej liczby gniazd. Kiedy taka szafka zostanie zamontowana, należy połączyć ja z elektronicznym systemem identyfikacji. Następnie administrator sieci, powinien nadać uprawnienia pracownikom. Dzięki temu, będą oni mogli bez problemu pobrać niezbędne im klucze, nie mając przy tym dostępu do pozostałych, które znajdują się w szafie depozytowej. Odbywa się to przez użycie identyfikatora i wpisanie numeru klucza. Po uzyskaniu autoryzacji, depozytor otwiera się i pokazuje, poprzez na przykład podświetlenie, który klucz można pobrać. Tylko jego blokada jest w tym momencie zwolniona, nie ma więc możliwości na wyciągnięcie innych. Jeżeli natomiast to portier ma wydawać klucze, zamontowany zostaje dodatkowy ekran, który informuje go czy osoba, która ubiega się o ich pobranie ma do tego uprawnienia. Za każdym razem system rejestruje także kto i o której godzinie wyciągnął klucz. Podobnie działające depozytory, mogą także przyjąć formę niewielkich skrytek. Jeżeli więc firma wymaga zdania pewnych przedmiotów po zakończonej pracy, można to zrobić za ich pomocą. Te wyposażone są w mechanizmy umożliwiające im identyfikację umieszczonych w nich przedmiotów po ich wadze, lub za pomocą naklejonych na nich tagów, wysyłających do skrytki odpowiedni sygnał.

Aby usprawnić pobór i depozyt zarówno kluczy jak i przedmiotów wymagających zdania po zakończeniu dnia pracy, można zastosować automatyczne systemy depozytowe. W oparciu o system elektronicznych uprawnień nadawanych poszczególnym osobom, pozwolą one na szybkie pobranie kluczy jak i ich zwrot. System skrytek natomiast, umożliwi sprawne i bezpieczne przechowanie istotnych dla działalności firmy przedmiotów, za pomocą zaawansowanych sposobów ich identyfikacji.