Polowanie na dorsza w Kołobrzegu

Wyjeżdżając na wakacje nad wodę zapaleni wędkarze, a może nawet nowicjusze tego hobby zapewne chcieli by trochę powędkować. Co jednak zrobić nad morzem? Czy różni się to znacznie od powszechnie znanego wędkarstwa rzecznego, czy też jeziornego? Oczywiście polskie wybrzeże obfituje w jeziora i rzeki, ale to morze powinno wieść prym na wybrzeżu, nieprawdaż? Przedstawimy tutaj wybór często spotykanych oraz ciekawych ryb do łowienia na polskim wybrzeżu, biorąc na warsztat popularny Kołobrzeg.

Jak wybrać się na dorsze w Kołobrzegu?

na dorsze kołobrzegMyśląc o wędkowaniu nad morzem mamy dwie opcje: albo siedzenie z wędką na plaży albo wyprawa łowiecka. Wędkowanie z brzegu może być nieco monotonne aczkolwiek na pewno komfortowe oraz tanie. Chcąc zaś wybrać się na wyprawę należy sięgnąć do kieszeni, albowiem trzeba wynająć kuter, załogę i sprzęt. Przygoda taka może potrwać dość długo, należy się więc liczyć z możliwością noclegu na kutrze. Ważna jest również lokalizacja połowu. Jeśli wydajemy już takie pieniądze na wyprawę, wolelibyśmy złowić coś naprawdę dużego. Nikt przecież nie lubi wydawać pieniędzy w błoto. Jak każdy wędkarz powinien wiedzieć, ryby dzielą się na słonowodne i słodkowodne. Pomimo że Bałtyk jest najmniej słonym morzem na świecie, to i tak dominują w nim ryby słonowodne. Ze słodkowodnych występują tam m.in. okoń, szczupak, karp, czy sandacz. Te ryby możemy jednak łowić również gdzie indziej. Z okazji wyjazdu nad morze wypadałoby złowić coś innego. Jakie zatem ryby słonowodne żyją w morzu bałtyckim? Otóż są to, np. śledź, dorsz, skarp, czy też płastug. Stworzenia te są bardzo popularne na naszych stołach, zatem możemy się domyślać, że najwięcej wypraw zorganizowanych może być właśnie na nie. Najłatwiej wybrać się na dorsze ze względu na najszerszą ofertę oraz najlepsze łowiska. Czemu wybrać w wędkarskiej wyprawie na dorsze kołobrzeg? Otóż dlatego, że wybór jest podobny jak w Gdańsku, a chętnych mniej. To oznacza niższe ceny. Kołobrzeg leży pośrodku polskiego wybrzeża, zatem można w krótkim czasie dotrzeć na najlepsze tereny łowieckie.

Wakacje nad morzem potrafią być naprawdę piękne, jeśli robimy tam coś, co uwielbiamy. Wędkarze mają tam dużo możliwości do osiągania nowych rekordów, a także przyjemnego spędzenia czasu. Zapaleńcy mają szeroki wybór wypraw rybackich, zaś nieco bardziej rekreacyjnie podchodząca do tego część wędkarzy możliwość wspaniałych wędkarskich chwil na plaży. Jeśli zaś nic nie udałoby się złowić, to zawsze można udać się do jednej z wielu znakomitych smażalni w Kołobrzegu.