Pomoc najlepszego endokrynologa

 

Pojawiają się różne niepokojące objawy? Kogo prosić o pomoc? Warto wiedzieć, że jeżeli mamy bliżej nieustalone problemy zdrowotne, pomocny może okazać się lekarz od hormonów. Endokrynolog to ekspert specjalizujący się w chorobach układu hormonalnego. Może leczyć hormony wydzielane przez gruczoły dokrewne (takie jak tarczyca, trzustka i jajniki). Przyczyny tych chorób nie są w pełni poznane. Na rozwój choroby do pewnego stopnia wpływają geny, wiek i dieta. Oznaki wizyty u endokrynologa to uporczywe zmęczenie i ogólne osłabienie.

Profesjonalne porady endokrynologiczne

endokrynologDla większości ludzi jego nazwa jest skomplikowana i nie każdy wie, jakie problemy można zgłosić ekspertowi. Jednocześnie endokrynolodzy mogą pomóc nam w rozwiązaniu wielu różnych chorób. Pierwszym ogniwem są problemy z tarczycą, ale ten lekarz pomoże również w wielu innych problemach hormonalnych. Dlaczego jednak zaufany endokrynolog z Łodzi? Ponieważ zajmuje się prawidłową gospodarką hormonalną, a co za tym idzie, może pomóc przywrócić w organizmie naturalną równowagę. Dlaczego jednak hormony oddziałują na cały organizm? Wiele z tych procesów jest ze sobą powiązanych, więc trudno jest przeanalizować tę zależność i znaleźć pierwotną przyczynę choroby. Na przykład, regulując ciśnienie krwi, należy wziąć pod uwagę częstotliwość i intensywność skurczów mięśnia sercowego, napięcie ścian naczyń krwionośnych i funkcję nerek. Na stres wpływa również wiele czynników stresogennych oraz stan układu nerwowego. Wszystkie te elementy są związane z funkcją gruczołów dokrewnych i są przedmiotem zainteresowania endokrynologów. Niektóre obszary tej specjalizacji rozwinęły się w niezależne dyscypliny, takie jak kręgozmyk piersiowy (w tym choroby tarczycy), cukrzyca (radzenie sobie z cukrzycą) i andrologia (badania i leczenie zaburzeń męskich hormonów płciowych). Zmiany hormonalne w naszym ciele mogą objawiać się na wiele różnych sposobów. Uważamy, że wiele z nich to oznaki osłabienia układu odpornościowego lub reakcja na stres, więc wiele z nich nie doceniamy. Musimy jednak wiedzieć, że tego typu problemów nie możemy bagatelizować.

Na jaką pomoc możemy liczyć? Leczenie zależy od wyników badań i diagnozy. Badania profilaktyczne również odgrywają ważną rolę, zwłaszcza jeśli członkowie rodziny cierpią na choroby hormonalne. Nie wahajmy się i jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy, szukajmy profesjonalnej pomocy. Dzięki uregulowaniu hormonów nasz organizm znów zacznie działać jak trzeba a my poczujemy się dobrze – to bardzo ważne.