Pomoc ortopedyczna w przyjemnym śnie

Po remoncie sypialni postanowiłam wymienić także łóżku i materac. Kiedy jednak to robiłam, przypomniałam sobie o swoich bólach kręgosłupa i ogólnie tym, że nie umiem znaleźć przyjemnej pozycji do spania. Zaczęłam się więc zastanawiać, czy są sprawdzone sposoby, żeby móc to zmienić. Od razu przeszukałam strony, w którym padało hasło związane z ortopedią, bo tym bardziej ufałam i znalazłam kilka ciekawych opcji dla siebie. Jednak jedna przykuła moją uwagę zdecydowanie najbardziej. 

Poduszki ortopedyczne na przyjemny sen

klin ortopedyczny do spaniaOd znajomej, która kiedyś musiała używać poduszek ortopedycznych nasłuchałam się, jak to na początku jest niewygodnie, jak boli, a potem właściwie nie da się już spać na innych poduszkach, bo to po prostu niemożliwe, jest tak niekomfortowo, że nie da się zasnąć. Pamiętam, że wtedy jej opowieść wleciała do mnie jednym uchem, a wyleciała drugim, teraz jednak mocniej się na niej skupiłam. Bo jeśli stawiając na poduszkę ortopedyczną nie da się wrócić do tych zwykłych, to znaczy, że te zwykłe nie są najlepszym rozwiązaniem i powodują różne złe rzeczy, których nasze ciało nie chce z powrotem przyjmować. Ze względu na te myśli mój wzrok zawiesił się dłużej na różnych opcjach ortopedycznych, zwłaszcza w oko wpadł mi klin ortopedyczny do spania. Był trochę inny, niż standardowa poduszka. W porządku, bardzo inny. Jednak, w porównaniu do zwykłych poduszek, jego zaletą nie była cudowna miękkość, która niewiele daje, gdy boli cię kark czy aksamitna poszewka, którą można przecież sobie dokupić samemu. Jego zdecydowanym plusem było to, że producent obiecywał, że jeśli będzie się klina do spania poprawnie używać, zgodnie z instrukcją – sam fakt instrukcji do poduszki trochę mnie rozśmieszył, ale dopiero czytając ją zrozumiałam, jakie poprawne ułożenia klina jest ważne – to z czasem znikną wszelkie dolegliwości związane ze złym ułożeniem ciała podczas snu. Bardzo mi się taka wizja spodobała, a także szczerość producenta – że klin nie sprawi cudownie, że jeśli twoim problemem jest jakiś uraz, z którym trzeba iść do specjalisty, to on to naprawi. Po prostu idź do specjalisty. 

Lubię szczerość. Zwłaszcza jeśli chodzi o zakupy. Od razu sprzedawca mnie do siebie przekonuje i mam taką myśl w głowie, że skoro powiedział o tych wszystkich rzeczach, to mogę mu zaufać i naprawdę wydać swoje pieniądze na to, co oferuję. Zatem zakupiłam dla siebie klin ortopedyczny i zaczęłam swoje testowanie. Na początku było bardzo dziwnie, ale kiedy odkryłam, że rano wstaje wypoczęta jak nigdy, już nie umiałam nie używać swojego nowego zakupu.