Pomysłowe aranżacje wnętrz z kocimi elementami

 

Fanatycy zwierząt domowych, jakimi są koty pragną dla ich prawidłowego rozwoju i szczęścia stworzyć odpowiednie warunki mieszkaniowe. Kot w domu to nie lada wyzwanie, bo wymaga on odpowiednich miejsc, w których będzie mógł się bawić i załatwiać swoje potrzeby. Chcąc mieć kota już za wczasu warto jest zrobić specjalny remont lub przemeblowanie, które będzie ważne, ażeby kociak był szczęśliwy u nas. Projektant wnętrz może w tym pomóc.

Aranżacje wnętrz – w co warto zainwestować?

pomysłowa aranżacja wnętrz - toruńKażdy kto kocha koty i miał z nimi do czynienia wie o tym, że są to stworzenia samodzielne i higieniczne, jednak jeśli są w mieszkaniu, trzeba to mieszkanie przekształcić również do ich potrzeb. Można przy tym wykorzystać ciekawe aranżacje wnętrz. Rozpocznijmy od rzeczy najważniejszej, jaką jest kuweta. Warto, aby była ona niewidzialna i niewyczuwalna. Dobrym rozwiązaniem będzie zamknięta kuweta, która jest w rogu pomieszczenia. Kuwetę można też schować w garderobie, w szafie przesuwnej i będzie to pomysłowa aranżacja wnętrz – Toruń oferuje także rozwiązania typu specjalne półki i stoliczki w przedpokojach, w których ukryte są kuwety dla kota. Mogą stanowić one również wspaniałą formę dekoracyjną. Oprócz kuwety, kotek potrzebuje również miejsca do zabawy. I tutaj właśnie współczesne aranżacje wnętrz mają szerokie pole do popisu. Otóż polecane są nie tylko drapaki, ale i elementy architektury wnętrz wbudowanej w ściany i dopasowanej do mebli. Niezwykłym i jednocześnie ciekawym pomysłem zaprojektowania zabawki dla kota jest umieszczenie na poddaszu drabinki, po której kotek będzie sobie chodził. Warto też w takim miejscu postawić różne koszyczki i kartoniki, w których nasze zwierzątko będzie mogło sobie spać oraz się bawić. Wiemy o tym, że koty lubią wchodzić w nietypowe miejsca. Dajmy im te możliwości i na ścianach zamontujmy specjalne półki dla nich. Kotki z natury lubią wysokość i dzięki tym półką będą mogły w pomieszczeniu się realizować. Aranżując wnętrze dla kocich potrzeb warto jest inwestować w proste meble, które nie ulegną zniszczeniu. Pamiętajmy właśnie o ochronie naszych mebli. W związku z tym warto zakupić specjalne pokrowce na tapicerkę.

Jeśli mieszkamy w bloku na wysokości, nie wolno też zapominać o bezpieczeństwie. Projektując wnętrze weźmy pod uwagę montaż siatek ochronnych na koty. Dzięki temu nie spadną i nie zrobią sobie krzywdy. Na koniec można dodać również to, że można zainwestować w piękne fototapety ze zdjęciami naszych kotów lub ramki na zdjęć. Kocia galeria w przedpokoju będzie mile widziana.