Popularne samochody na akumulator

Chodzenie na spacer z dzieckiem jest bardzo ważnym elementem jego rozwoju, ponieważ dziecko zbiera dodatkowe bodźce zewnętrzne, których nie otrzyma w domu. Na dworze może się wybiegać i wyszaleć w dowolny sposób, co jest bardzo ważne dla jego zdrowia fizycznego i psychicznego. Kilkuletnie dzieci na spacer biorą ze sobą wózki dla lalek, hulajnogi, rolki, albo rowerki. Jednak istnieje jeszcze alternatywa dla takich atrakcji podczas spaceru.

Jak wygląda dziecięcy samochód na akumulator?

sklepy z samochodzikami na akumulatorWszystkie wyżej wymienione sprzęty, wymagają użycia siły fizycznej do poruszania się, a więc po pewnym czasie mogą męczyć malucha, co może się skończyć tym, iż rodzic będzie musiał nieść rowerek, czy hulajnogę. Już od kilku lat coraz częściej możemy na ulicach spotkać dzieci jadące w małych samochodzikach, które wyglądają jak miniatury prawdziwych modeli. Są to samochody napędzane akumulatorem, które umożliwiają przynajmniej kilkugodzinną jazdę, po w miarę równej nawierzchni. Sklepy z samochodzikami na akumulator oferują modele pod względem kolorystycznym dla dziewczynek i chłopców. Wszystkie modele są w wersji cabrio, ponieważ dzięki temu łatwo do nich wsiąść i z nich wysiąść. Może to być terenowy samochód, lub osobowy, a nawet wyścigowy. Wiele samochodzików posiada zdalne sterowanie, dzięki czemu w razie konieczności autkiem może kierować rodzic jeżeli dziecko nie będzie miało na to ochoty. Samochodziki zasilane akumulatorem, po pełnym naładowaniu mogą spokojnie jeździć nawet przez sześć godzin, więc można się udać z dzieckiem nawet na dłuższy spacer, bez obawy, że samochodzik nagle stanie. Większość modeli posiada dwa oddzielne fotele dla dwójki dzieci, dzięki czemu jednocześnie może nim jechać kierowca i pasażer. Dla bezpieczeństwa dzieci, są fotele mają pasy bezpieczeństwa, które utrzymują dzieci we właściwym miejscu. Samochody są wyposażone w światła tylne i przednie, mają klakson, kierownicę do sterowania, mocne hamulce i amortyzatory. Ponadto mają też zderzaki, wykonane ze specjalnego tworzywa, które absorbuje siłę zderzenia.

Takimi samochodzikami mogą jeździć dzieci w wieku od około trzech – czterech lat, gdyż muszą w nich jedynie spokojnie siedzieć. Jeżeli nie potrafią jeszcze nim kierować, to może to za nich robić rodzic. W większości miast, samochody na akumulator dla dzieci można kupić w dużych sklepach zabawkowych, ale w internecie znajdziemy sklepy specjalizujące się tylko w sprzedaży tego typu aut i też w nich będzie ich największy wybór. Ceny autek zaczynają się od około czterystu złotych.