Poszukiwania flaneli na ubrania

Jestem alergiczką i mam uczulenie na bardzo wiele produktów. Jedną z dolegliwości, która najbardziej mi przeszkadzała była alergia skórna na wiele rodzajów materiałów i tkanin. Zbliżało się lato, a ja od większość materiałów dostawałam podrażnień i bywało, że nawet schodziła mi skóra. Na kolejnej wizycie u alergologa zapytałam się lekarza, jakie powinnam nosić ubrania, żeby unikną podrażnień i odparzeń. Lekarz bez zastanowienia polecił mi flanelowe ubrania i materiały. Przedstawił mi on szereg zalet takiego materiału.

Zalety ubrań z flanelowej tkaniny

tkanina flanela na ubraniaDowiedziałam się od niego, że tkanina flanela na ubrania jest najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla małych dzieci i niemowląt, ale także dla alergików, takich jak ja. Tkanina flanelowa ma szereg zalet. Przede wszystkim jest to tkanina bawełniana, w pełni naturalna, którą można prać i sterylizować w temperaturze do 95 stopni Celsjusza. Taka sterylizacja zapewnia pełną higieniczność ubrania, gdyż wysoka temperatura zabija wirusy, bakterie i grzyby. Flanelowe ubrania można również suszyć mechanicznie i są bardzo łatwe w prasowaniu. Dodatkową zaletą takiej tkaniny jest to, że jest ona delikatna, lekka i przewiewna. Dzięki temu, że zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, w ubraniach flanelowych człowiek nie poci się zbytnio i jest mu wygodnie. Wbrew temu co się sądzi, tkanina flanelowa występuje w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. Bez problemu można znaleźć flanelowe ubrania w wielu wzorach i kolorach. Jeżeli jednak decydujemy się na barwione ubrania z flaneli należy zwrócić uwagę na to, żeby były one farbowane za pomocą hipoalergicznych, naturalnych barwinków, które nie powodują podrażnień i uczuleń. W innej sytuacji kupowanie flanelowych ubrań przez alergika mija się z celem. Zachęcona takimi informacjami postanowiłam poszukać ubrań z flaneli. Okazało się, że jest to bardzo popularna tkanina i bez problemu znalazłam wszelkie bluzki, koszule a nawet spodnie i lekkie sweterki wykonane z takiego materiału.

Już wkrótce okazało się, że taka flanelowa tkanina była dla mnie świetnym wyborem. Flanelowe ubrania w ogóle mnie nie uczulają, są bezpieczne i delikatne dla skóry. Bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości, a do tego są bardzo lekkie i wygodne. Nie uciskają ciała i bardzo ładnie się układają. W sklepach można znaleźć flanelowe ubrania zarówno eleganckie, przeznaczone na eleganckie wyjście, jak i na lekkie, codzienne stylizacje. Od tej pory używam tylko flanelowych ubrań i jestem z nich bardzo zadowolona.