Potrzebowałam pomocy adwokata

Kilka lat temu wzięłam ślub z Niemcem. Od razu zdecydowaliśmy się wyjechać do jego rodzinnego kraju, ponieważ miał on tam dom i świetna pracę z której nie chciał rezygnować. Ja nigdy nie pracowałam, ponieważ skupiłam się na wychowywaniu naszych dzieci, a poza tym nawet zbyt dobrze nie znałam języka niemieckiego. Ostatnio jednak dowiedziałam się, że mąż ma kochankę do której chce odejść. Byłam w szoku, ale musiałam się szybko pozbierać, ponieważ już kilka dni później otrzymałam pocztą pozew rozwodowy. 

Znalazłam świetnego adwokata

adwokat w niemczechWtedy trochę oprzytomniałam i wzięłam się w garść. Nie pozostało mi nic innego, jak tylko znaleźć odpowiedniego adwokata, który mi pomoże przez to przejść. Nie chciałam zostać bez dachu nad głową i grosza w portfelu. Zależało mi więc na tym, aby znaleźć naprawdę bardzo dobrego, rzetelnego adwokata, najlepiej takiego który mówi po polsku, żeby nie było między nami żadnej bariery językowej. Na szczęście przyjaciółka doradziła mi bardzo dobrą osobę. Był to niezwykle doświadczony i rekomendowany adwokat w Niemczech. Wiele osób go polecało, ponieważ był bardzo skuteczny i zawsze potrafił znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojego klienta. Od razu postanowiłam się z nim skontaktować i umówić na spotkanie. Na szczęście, kiedy usłyszał moją historię, zgodził się ze mną spotkać jeszcze tego samego dnia. Wsiadłam w metro i od razu udałam się do jego kancelarii adwokackiej, która na szczęście mieściła się niedaleko mojego miejsca zamieszkania, dlatego nie musiałam zbyt daleko jechać. Muszę przyznać, że już po pierwszym spotkaniu byłam bardzo zadowolona z jego obsługi. Przede wszystkim zgodził się on zostać moim pełnomocnikiem procesowym, dlatego to do niego przychodziły wszystkie pisma i to on na nie odpowiadał, oczywiście wcześniej konsultując to ze mną. To było dla mnie bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ale jeszcze ważniejsze okazało się to, że załatwił mi on pomoc tłumacza przysięgłego, dzięki czemu na sali sądowej podczas rozprawy czułam się naprawdę bezpiecznie i komfortowo.

Byłam z niego zadowolona, również dlatego że doprowadził on do świetnego rozwiązania i kompromisu pomiędzy mną a moim byłym mężem. W dodatku miał on bardzo niskie, przystępne ceny za swoje usługi, dlatego nie musiałam się martwić o swoje finanse podczas trwania rozpraw. Cieszę się, że udało mi się znaleźć takiego dobrego adwokata, który naprawdę bardzo mi pomógł. Jeśli jeszcze kiedyś będę potrzebowała takiej pomocy z pewnością wybiorę się do jego kancelarii adwokackiej.