Potrzebowałem wynająć bezpieczny samochód osobowy

W niedługim czasie planowaliśmy z żoną przeprowadzkę do innego miasta, oddalonego od naszego miejsca zamieszkania o kilkaset kilometrów. W związku z tym, bardzo dużo jeździliśmy ostatnio do tego miasta w poszukiwaniu odpowiedniego mieszkania na wynajem i załatwienia wielu spraw formalnych i organizacyjnych. Już po kilku takich kursach mieliśmy serdecznie dosyć podróży komunikacją miejsca. Zdecydowaliśmy się, że od następnego razu będziemy wypożyczać samochód w wypożyczalni aut. Pierwsza okazja natrafiła się już kilka dni później. 

Znalazłem bardzo dobrą wypożyczalnię samochodów

bezpieczne samochody osobowe - wypożyczalnia w gliwicachDo tej pory żadne z nas nie wynajmowało samochodu, dlatego nie mieliśmy pojęcia, gdzie w naszej okolicy znajduje się jakaś dobra i renomowana wypożyczalnia. Zależało nam na tym, aby oferowała one bezpieczne samochody, ponieważ przed nami była długa trasa, której większość znajdowała się na autostradzie i drodze szybkiego ruchu. Żona poszukała trochę opinii na internecie i dzięki temu znalazła bardzo dobre miejsce. Była to wypożyczalnia, która oferowała bezpieczne samochody osobowe – wypożyczalnia w gliwicach była bardzo dobrze zaopatrzona jeśli chodzi o małe, ekonomiczne samochody, które na długich trasach nie osiągały zbyt dużego spalania, a na tym nam właśnie najbardziej zależało. Od razu zadzwoniłem na znaleziony przez żonę numer telefonu i zarezerwowałem odpowiednie auto na wybrany przez nas termin. Dzięki dużej flocie aut na wynajem nie było problemów z dostępnością samochodu w wybranym terminie, i to pomimo tego, że rezerwowałem dane auto zaledwie na kilka dni przed wynajmem. Oferowana cena za dobę była dla mnie bardzo przystępna, tym bardziej że w cenie tej znajdowało się już wliczone ubezpieczenie NNW i opłata dodatkowa za zniesienie kaucji zwrotnej. Dowiedziałem się także, że samochody które można wynająć w tym miejscu są na bieżąco serwisowane i poddawane wszelkim kontrolom technicznym (także tym nieobowiązkowym), dlatego wszystkie są w pełni sprawne i nigdy nie ma z nimi żadnego kłopotu na drodze.

Już wkrótce przekonałem się, że nie było to puste gadanie doradcy klienta, który chciał mi wcisnąć byle jakie auto. Okazało się, że samochód który wynająłem jest w bardzo dobrym stanie. Nie tylko jest czysty i zatankowany do pełna, ale przede wszystkim na odpowiednio napompowane opony i nie świeci się po włączeniu silnika żadna z kontrolek ostrzegawczych. Sprawdziłem jeszcze czy wszystkie światła działają i podpisałem protokół zdawczo – odbiorczy. Teraz mogliśmy już udać się z żoną w trasę.