Profesjonalna folia do ogrodów

Uprawa roślin sezonowych na większą skalę, zwykle wymaga odpowiedniego podejścia. Istnieją bowiem gospodarstwa, które zajmują się tylko i wyłącznie jednym bądź dwoma gatunkami roślin. Jeżeli gospodarz posiada bardzo dużo ziemi, nie powinien dopuścić do sytuacji, w której wszystkie posiane przez niego plony będą do zebrania w jednym czasie. Takie działanie jest bardzo istotne, aby rośliny zostały zebrane wtedy, kiedy odpowiednio urosną. Tylko wtedy posiadają odpowiedni smak i jakość, której poszukują klienci.

Tunele z folii ogrodniczej

profesjonalna folia ogrodniczaRolnicy szukają więc sposobu na to, aby zróżnicować termin swoich zbiorów. W tym celu wykonują bardzo różne zabiegi. Jednym ze sposobów jest zastosowanie odpowiednich odmian danego warzywa. Jednak nie zawsze jest to wystarczające. Dlatego właściwie w każdym gospodarstwie zajmującym się uprawą roślin znajdziemy tunele ogrodnicze. Służą one do produkowania sadzonek, które później są rozsadzane na pole. Budowa takich szklarni wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Tylko wtedy nasze rośliny będą rosły zdrowo i zgodnie z naszymi planami. Sam stelaż może być wykonany ze stali, drewna lub aluminium. Na konstrukcji powinna zostać rozłożona profesjonalna folia ogrodnicza, która będzie stanowiła odpowiednią ochronę dla naszych sadzonek. Producenci prześcigają się w produkcji cienkowarstwowych powłok z tworzyw sztucznych. Powinniśmy więc sami zdawać sobie sprawę z tego, na jakie właściwości zwracać uwagę, aby jak najlepiej dobrać folię do naszej szklarni. Przede wszystkim dobra folia to folia o dużej przepuszczalności promieni światła słonecznego. Wcale nie oznacza to jednak tego, że biała folia jest lepsza od tej barwionej na niebiesko lub zielono. Na opakowaniu, w opisie przygotowanym przez producenta znajdziemy odpowiednie, szczegółowe informacje na temat tego, ile światła rzeczywiście przepuszcza powłoka. Większość folii jest również filtrem UV, jednak istnieją rozwiązania, które przepuszczają promieniowanie ultrafioletowe. Powinniśmy zwracać na to uwagę, ponieważ większość roślin źle reaguje na ten rodzaj promieniowania.

Folia ogrodnicza powinna również być odporna na działanie środków chemicznych. Jest to ważne, ponieważ sadzonki wymagają stosowania oprysków oraz nawozów, aby zdrowo rosły. Dzięki specjalnym dodatkom, dzisiaj możemy stosować znacznie cieńsze folie, które mają bardzo wysokie parametry mechaniczne. Oprócz tego producenci dodają specjalne substancje, które powodują efekt termiczny. Oznacza to, że podczas nocy i nagłego spadku temperatury na zewnątrz, samo wnętrze szklarni będzie się bardzo powoli wychładzać.