Profesjonalna i szybka wycena mieszkania

 

Sprzedaż lub zakup nieruchomości to idealny moment, aby pierwszy raz w życiu skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego. Doświadczony rzeczoznawca nieruchomości pomoże nam wycenić mieszkanie, które chcemy zakupić oraz ustalić konkretną kwotę kredytu, którą będziemy musieli załatwić na zakup naszego domu marzeń. Musimy wtedy jak stworzyć odpowiedni operat szacunkowy i najlepiej zlecić takie zadanie wykwalifikowanej i uczciwej osobie takie jak rzeczoznawca majątkowy.

Kwalifikacja rzeczoznawcy dokonującego wyceny nieruchomości

wycena nieruchomości w WarszawieZawsze, kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego rzeczoznawcy majątkowego, to powinniśmy sprawdzić jego kwalifikacje, ponieważ musi on posiadać odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu. Nie możemy zdecydować się na to, aby wycenę mieszkania dokonywała osoba bez doświadczenia oraz bez odpowiednich uprawnień. Rzeczoznawca pomoże nam przygotować odpowiednie operat szacunkowy, który ma moc prawną i musi być wykonane z jak największą starannością. Rzeczoznawca majątkowy powinien posiadać odpowiednie uprawnienia zawodowe, a także jego kwalifikacje możemy w bardzo łatwy sposób sprawdzić na stronie Ministerstwa Infrastruktury. Rzeczoznawca majątkowy, na którego chcemy się zdecydować powinien także posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i zawsze, gdy decydujemy się na skorzystanie z usług biura rzeczoznawcy nieruchomości to możemy poprosić go o pokazanie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, która będzie dla nas gwarancją oraz bezpieczeństwem. Każdy profesjonalny rzeczoznawca nieruchomości podczas pierwszego spotkania będzie już zadawał nam o wiele skomplikowanych pytań oraz zapyta o wszystkie szczegóły związane z nieruchomością, którą chcemy kupić lub sprzedać. Zawsze, gdy rzeczoznawca wyciąga od nas jak najwięcej informacji, to jest to dla nas   znak, że trafiliśmy na doświadczoną osobę. Dobrze jest również wybrać rzeczoznawcę majątkowego, dzięki któremu prawidłowa wycena nieruchomości w Warszawie lub okolicach zostanie wykonana w odpowiednim terminie. Jest to bardzo ważne w sytuacji, kiedy musimy takie dokumenty dostarczyć do banku, gdy ubiegamy się o kredyt hipoteczny.

Profesjonalny rzeczoznawca majątkowy doskonale pozna sytuację swojego klienta i w miarę swoich możliwości dostosuję się do jego uwag oraz aby w terminie dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty. Najwięcej problemów z dostarczeniem odpowiedniego operatu szacunkowego jest w sytuacji, kiedy mieszkanie jest nietypowe albo mamy do czynienia z nieruchomością komercyjna, którą trzeba wycenić w dłuższej perspektywie.