Profesjonalne projekty hal

Przez kilka dobrych lat projektowałem stoiska targowe, dlatego też teraz zajmuję się bardzo podobnymi rzeczami, a mianowicie projektuję halę oferowane z płyt. Współpracowałem z jedną firmą i byłem póki co freelancerem, to znaczy pracowałem przy projektach zawsze wtedy kiedy byłem potrzebny. Do tego najczęściej z domu, co wydawało mi się o wiele lepszą możliwością dla mnie i bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Pierwszy projekt hali z płyty

projekty hal z płyty warstwowejMoja pierwsza hala, którą zaprojektowałem z płyt warstwowych miała pewne niedociągnięcia, ale wiadomo jeśli chodzi o pierwsze takie realizacje, to zawsze podobne rzeczy mogą się przydarzyć. Dlatego też wiedziałem, że o wiele lepiej będzie przez pierwsze kilka miesięcy popracować w biurze z innymi pracownikami tylko po to, aby dowiedzieć się przede wszystkim o tym, jak powinno się odpowiednio wykonywać swoje obowiązki. Tym bardziej, że zagadnień było naprawdę sporo i ktoś jeśli się nie zna może się w tym temacie zupełnie zagubić. Po paru miesiącach pracy w biurze wiedziałem już, że projekty hal z płyty warstwowej to nie jest taki trudny temat. Wystarczyło tylko pojąć kilka najważniejszych rzeczy, które się powtarzają i wykonywać je przy każdych projektach. Tak się składa, że pracowaliśmy zarówno z małymi firmami oraz dużymi korporacjami, które zamierzały rozbudować wszystkie swoje hale o dodatkowe budynki. Obiekty z płyty warstwowej na pewno są o wiele ciekawsze z tego względu, że ich montaż jest znacznie prostszy i szybszy, a także koszt może być ograniczony nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu do hal betonowych, czy też stalowych. hale z płyty znajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdej branży. Tak więc mam nadzieję, że jak nauczę się odpowiednio je projektować to z czasem faktycznie będę mógł zajmować się o wiele większymi projektami. zależało mi na największych realizacjach, gdyż to właśnie na takich człowiek uczy się najbardziej. chciałem na pewno, aby każdy mój projekt hali z płyty był przede wszystkim bezpieczny. projekty hal z płyty warstwowej zajmowały mi kilka tygodni w zależności oczywiście od tego, jak dużA miałA być ta hala. W przypadku małych i dość standardowych hal, które klienci mogli wybierać z gotowych już ofert prezentowanych na stronie internetowej naszej firmy całość trwała kilka dni.

Następnie przesłałem projekt do realizacji do odpowiednich działów. Oczywiście pod każdym projektem musiałem się podpisać co sprawia, że faktycznie musiałem brać pełną odpowiedzialność za to jak hala będzie stworzona. Od tego jednak miałem jeszcze parę osób, które za każdym razem sprawdzały takie projekty, aby wszystko poszło zgodnie z planem.