Profesjonalne wyposażenie warsztatów samochodowych

Sprawne funkcjonowanie warsztatów samochodów, nie jest możliwe bez odpowiedniego wyposażenia. Nawet najlepszy mechanik, nie poradzi sobie z problemami we współczesnych samochodach jedynie z pomocą nielicznych narzędzi warsztatowych. Do obsługi współczesnych samochodów osobowych i ciężarowych jest potrzebny profesjonalny i nowoczesny sprzęt, który umożliwi wykonywanie wielu usług związanych z serwisem danego pojazdu. O jaki sprzęt powinien zadbać każdy profesjonalny zakład mechaniczny?

Solidne montażownice do wymiany opon w ciężarówkach

montażownica do opon ciężarowychWspółczesne zakłady mechaniczne muszą oferować jak najszerszy zakres usług, w tym celu powinny one posiadac liczne urządzenia oraz narzędzia do ich wykonywania. Jedną z podstawowych usług jaką powinien oferować każdy profesjonalny zakład mechaniczny jest wymiana opon. Do wymiany opon w pierwszej kolejności przyda się porządny podnośnik, który umożliwi sprawne podniesienie samochodu do wymiany opon. Po ściągnięciu opon do wykonania usługi może przydać się montażownica do opon ciężarowych. Każdego roku, zarówno samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe wymagają wymiany opon z powodu zmieniającej się pogody. Równie często dochodzi również do sytuacji, że opona może ulec przebiciu, wówczas będzie konieczna wymiana opony na nowa lub jej zaklejenie. Profesjonalne montażownice do opon, to sprzęt, który umożliwia błyskawiczne i sprawne ściągnięcie opony z felgi. Urządzenie to jest nieduże i można je postawić nawet w niedużym zakładzie mechanicznym. Koszt zakupu takiego urządzenia oscyluje w okolicach tysiąca złotych. Na popularnych portalach aukcyjnych zakupimy to urządzenie bez najmniejszych problemów w cenie tysiąca do tysiąca stu złotych. Do ceny zakupu powinniśmy również doliczyć koszt dostawy, który ze względu na kształt oraz wagę tego urządzenia, może nie należeć do niskich. Oczywiście, każdy zakład mechaniczny powinien posiadać na swoim wyposażeniu przynajmniej jeden solidny stół. Każdy kompetentny mechanik potrzebuje duży stół, na którym będzie mógł postawić wszystkie swoje narzędzia oraz wykonywać liczne obowiązki.

Solidny stół w warsztacie powinien być wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego, które jest odporne na różnorakie uszkodzenia. Równie dobrze może spisać się stół wykonany ze stali, który z pewnością nie ulegnie zniszczeniu podczas ciężkich prac w warsztacie samochodowym. Zatem podsumowując, każdy zakład mechaniczny powinien zakupić porządną montażownice do opon oraz duży i wytrzymały stół do pracy w warsztacie.