Przegroda paskowa i plandekowa

W większości zakładów produkcyjnych już dawno zrezygnowano z pracy w warunkach otwartej przestrzeni. Zaczęto pracować nad segmentacją powierzchni hal produkcyjnych i magazynowych tworząc bardziej komfortowe warunki pracy. Podział dużych powierzchni na mniejsze wyspecjalizowane pozwala na lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem i przynosi duże oszczędności. Zmniejszają się wydatki na energię oraz znacznie wzrasta wydajność i jakość produkcji. Do podziału powierzchni hal stosuje się bardzo dobre kurtyny paskowe oraz plandekowe.

Niezawodne kurtyny przemysłowe

przegroda plandekowaZastosowanie kurtyn przemysłowych wykonanych z pasów folii PCV oraz plandek z powlekanych tkanin poliestrowych to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie podziału powierzchni. Jest to zarazem metoda bardzo skuteczna i efektywna dzięki pełnemu wykorzystaniu właściwości fizycznych i chemicznych tych materiałów. Aby w pełni wykorzystać walory kurtyn przemysłowych są one wykonywane zawsze na zamówienie dla potrzeb konkretnego miejsca. Dobierane są indywidualnie parametry grubości, długości i szerokości pasów tak aby stworzyć wymaganą barierę izolacyjną. Podobnie wygląda sprawa gdy jako medium izolacyjne ma być zamontowana przegroda plandekowa. Należy dobrać odpowiednią gęstość plandeki co ma wpływ na jej wagę, parametry izolacji i możliwość umieszczania prześwitów w postaci okienek. Tylko w plandekach o dużej gęstości można umieścić transparentne okienka i pasy. Kurtyny plandekowe rozwiesza się na stalowych linkach lub rurach co umożliwia ich przesuwanie. Bardziej wyspecjalizowane i skuteczne są jednak przegrody paskowe, z których można tworzyć transparentne bariery izolacyjne. Tworzy się z nich kurtyny stałe lub przesuwne. Kurtyny z pasów PCV to bardzo dobra bariera zatrzymująca ruchy zimnego powietrza. Zostaje więc utrzymana właściwa temperatura na stanowiskach pracy. Jest to również izolacja akustyczna chroniąca przed przenikaniem hałasu pracujących maszyn i urządzeń. Kurtyny paskowe chronią także przed przenikaniem substancji pylistych, oparów olejowych oraz owadów. Produkowane są również w wielu bardzo specjalistycznych wersjach.

Folia PCV używana do budowy kurtyn paskowych jest bardzo wytrzymała na urazy mechaniczne mogące powstać w wyniku uderzeń, rozciągania.  Jest to materiał odporny na działanie wielu substancji chemicznych. Zastosowanie kurtyn paskowych jest ogromne i nie ogranicza się jedynie do podziału przestrzeni  zakładów produkcyjnych. Bardzo często widzimy ją chociażby jako zaporę ochronną umieszczaną na w lotach do komór roboczych maszyn i urządzeń.