Przyczyny popularności fibrobetonu

Pośród różnego rodzaju materiałów używanych w budownictwie, to beton jest uważny za jedne z najwytrzymalszych. Właśnie dlatego materiał ten jest wykorzystywany w takich zastosowaniach, gdzie inne materiały budowlane mogłyby sobie nie poradzić. Wciąż powstają nowe odmiany betonu które mogą się pochwalić jeszcze większym poziomem wytrzymałości.

Główne zalety fibrobetonu

polecany fibrobetonJest wiele różnych materiałów budowlanych, które najczęściej wykorzystuje się podczas remontu czy też budowy zupełnie nowego budynku. Materiały te jednak bardzo mocno różnią się miedzy sobą,  a głównymi różnicami jest ich wytrzymałość. Beton jednak wyróżnia się tym, że jego wytrzymałość można dodatkowo zwiększyć poprzez zbrojenie. Tradycyjne metody zbrojenia betonu nie są w stanie zapewnić utworzonej z niego konstrukcji kompleksowej wytrzymałości. Na szczęście ciągle powstają nowe rodzaje betony, wyposażone w tak zwane zbrojenie strukturalne – dobrym przykładem może tu być polecany fibrobeton. Beton ten wyróżnia się tym, ze jest już zbrojony dzięki specjalnym stalowym włóknom, które znajdują się w jego składzie. Dzięki temu jeżeli chcemy wylać posadzkę czy też chodnik, nie musimy jej dodatkowo dozbrajać, gdyż w betonie znajdują się już wzmacniające go włókna. Jest to bardzo duże udogodnienie, gdyż dzięki temu wszelkiego rodzaju prace remontowe przebiegają znacznie szybciej, nie ma też potrzeby czekania tak długo na wyschniecie betonu. Z fibrobetonu początkowo korzystali jedynie specjaliści, którzy wykonywali profesjonalne remonty – fibrobeton pozwalał im na znaczne skrócenie czasu pracy. Obecnie jednak spadające ceny i większa dostępność fibrobetonu sprawiają, że mogą się w niego wyposażać także osoby prywatne, które również na pewno docenią wszystkie jego niewątpliwe zalety. Jedną z ważniejszych zalet fibrobetonu oprócz możliwości skrócenia czasu potrzebnego na przeprowadzenie remontu jest fakt, że wykonane z niego konstrukcje znacznie lepiej radzą sobie z wszelkiego rodzaju uszkodzeniami i oddziaływaniem różnego rodzaju niekorzystnych czynników. Fibrobeton nie pęka pod wpływem mrozu a mocne uderzenia, które doprowadziłyby do pokruszenia betonu tradycyjnego, na fibrobetonie pozostawiają jedynie niewielkie ryski. Wszystko to sprawia, że te rodzaj betonu jest coraz popularniejszy.

Beton jest niezmiennie traktowany jako materiał budowlany o najwyższym poziomie wytrzymałości. Na to jednak duży wpływ ma sposób, w jaki został on zbrojony. Obecnie bardzo często używa się betonu ze zbrojeniem strukturalnym.