Rehabilitacja po zakażeniu koronawirusem

Na całym świecie mamy obecnie pandemię spowodowaną zakażeniem koronawirusem. Liczba osób, które przebyły zachorowanie jest stosunkowo wysoka, na szczęście opracowane zostały już szczepionki, w których społeczeństwo pokłada nadzieję na odzyskanie zdrowia i powrót do normalności. Do tego jednak czasu liczba zachorowań nadal może być wysoka, przez co coraz więcej osób będzie poszukiwało pomocy w trakcie leczenia, ale także rehabilitacji po nim. Okazuje się bowiem, że koronawirus powoduje wiele powikłań.

Gdzie skutecznie zrehabilitować się po chorobie koronawirusowej?

skuteczna rehabilitacja po covid w InowrocławiuZ powikłaniami musimy się liczyć nawet przez pół roku od wystąpienia zakażenia. Najczęściej obejmują one brak węchu i smaku, zaburzenia w obrębie układu neurologicznego w postaci tak zwanej mgły pocovidowej, a także problemy z oddychaniem. Te ostatnie należą do najbardziej niebezpiecznych powikłań. Warto jest wiedzieć jednak, że nie musimy obawiać się konsekwencji, z jakimi może wiązać się zachorowanie na koronawirusa. Okazuje się bowiem, że rząd wprowadzić program rehabilitacyjny dla osób, które borykają się z powikłaniami. Obecnie skuteczna rehabilitacja po Covid w Inowrocławiu prowadzona jest w ramach programu refundowanego ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki czemu jest ona mniej kosztowna. Rehabilitacja poprzedzona musi być wystawieniem skierowania przez lekarza prowadzącego terapię. Następnie należy skontaktować się z ośrodkiem w Inowrocławiu, który wyznaczy nam termin rehabilitacji. Warto tutaj podkreślić, że terminy nie są tak odległe, jak mogłoby się nam wydawać. Czas trwania takiej rehabilitacji zależy od stanu zdrowia pacjenta i trwa od dwóch do sześciu tygodni. Podczas rehabilitacji wykorzystuje się szereg zabiegów, które mają przywrócić pacjentowi sprawność sprzed choroby. Przede wszystkim są to różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe, a także inhalacje i tlenoterapie w komorach hiperbarycznych. Program rehabilitacyjny obejmuje pobyt wraz z wyżywieniem składającym się z trzech posiłków dziennie. W ramach rehabilitacji wykonywane są badania diagnostyczne, aby kontrolować, czy dany pacjent powraca do zdrowia.

Pacjenci mają również dostęp do psychologa i psychoterapeuty, dzięki czemu mogą poprawić swoją kondycję psychiczną, która w związku z chorobą, izolacją, a także wykluczeniem społecznym z pewnością wpłynęła na stan zdrowia chorego. Sam pobyt pacjenci oceniają bardzo pozytywnie. Ośrodek w Inowrocławiu cieszy się naprawdę dobrymi opiniami, dzięki czemu możemy mieć pewność, że pobyt tam pozytywnie wpłynie na kondycję naszego organizmu. Jeśli więc w rodzinie mieliśmy kogoś, kto borykał się z chorobą warto zaproponować mu taki program rehabilitacyjny.