Rodzaje foteli wiszących do ogrodu

Nowoczesne fotele wiszące do ogrodu wdarły się na działki przebojem. Ich największą zaletą jest występowanie w komplecie ze stabilnym stelażem, na którym można zawiesić siedzisko. Dzięki temu wystarczy odrobina równego trawnika lub podłogi na tarasie, aby mieć swoją wymarzoną huśtawkę. Jest ona także niesamowicie wygodna, więc każdy z domowników chętnie będzie w niej odpoczywać, a nawet uczyć się lub pracować. Sprawdź jaki rodzaj wiszącego fotela najlepiej sprawdzi się w twoim ogródku?

Wygodny fotel wiszący

fotele wiszące do ogroduNajczęściej fotele wiszące to elegancki kokon oraz obszerna kula. Tego typu fotele wiszące do ogrodu mają zazwyczaj kolor czarny, biały, beżowy, aby jak najłatwiej wpasować się do stylu panującego w nowoczesnym relaksacyjnym zakątku i dopasować do modnych, modernistycznych mebli ogrodowych. Można jednak znaleźć różnokolorowe, lecz w jednolitym kolorze poduszki do wyścielenia niezbyt wygodnych metalowych i technoratanowych wnętrz tych foteli. Na szczęście poduszki dołączane do zestawu doskonale spełniają swoją rolę. Niemniej dość duże gabaryty fotela mogą też sprawić trudność z przechowywaniem go poza sezonem. Trzeba dysponować naprawdę dużą piwnicą lub szopą na działce, aby bez uszczerbku przechować zarówno fotel jak i stelaż. Niemniej kula, która  jest obszerniejsza niż kokon pozwala urządzić w niej tymczasowe biuro i pracować z laptopem na kolanach. A więc jest kusząca dla osób pracujących zdalnie. Natomiast osoby, które chcą wprowadzić do ogrodu odrobinę koloru powinny zdecydować się na hamak. Może być jednolity, w kolorach ziemi lub kolorowy i w paski, jak tradycyjny hamak. Najczęściej też jest bez stojaka, a więc trzeba go dokupić osobno. Z doświadczenia działkowiczów wynika również, że jest najwygodniejszy rodzaj wiszącego fotela. Zapewne dzieje się tak ze względu na dostosowanie się miękkiego materiału do fizjologicznej pozycji kręgosłupa, co potęguje jego relaksujące właściwości. Jest to też rodzaj fotela, który najłatwiej przechować przez zimę. Wystarczy zdjąć, zwinąć i niewielką paczkę włożyć do komórki lub piwnicy.

Jedno jest pewne. Wiszący fotel w ogrodzie to gwarancja relaksu. Miarowe bujanie działa uspokajająco na organizm człowieka, który już od pierwszych dni życia lubi być bujany w ramionach rodziców lub na wymyślnych konstrukcjach zwanych bujaczkami. Dodatkowo można połączyć odprężający moment odpoczynku w ogrodzie z innymi przyjemnościami, jak na przykład rozdział wciągającej powieści czy poranną prasówkę z szczelnego termokubka (aby się nie poparzyć). Możliwość posiedzenia w wiszącym fotelu to także doskonała okazja do prowadzenia przemyśleń metafizycznych.