Rodzaje zabiegów antycellulitowych

Defekt kosmetyczny, jakim jest cellulit sprawia, że wiele kobiet ma na jego punkcie kompleksy. Choć jest czymś naturalnie występującym i bardzo popularnym to jednak większość z nas nie chce mieć z nim do czynienia. Na szczęście w obecnych czasach na rynku mamy mnóstwo rewelacyjnych usług, które pomogą nam zminimalizować widoczność cellulitu czy wręcz wyeliminować jego występowanie.

Jak pozbyć się cellulitu?

zabiegi antycellulitoweProblem z cellulitem dotyka bardzo wielu kobiet niezależnie od ich sylwetki, wagi, czy nawet wieku. Cellulit nazywany też pomarańczową skórką to niewłaściwie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której na szczęście możemy się pozbyć. Przede wszystkim warto wprowadzić profilaktykę w postaci zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia większej dawki ruchu do naszego codziennego życia. Sport bardzo pomaga w utrzymaniu jędrnej i gładkiej skóry podobnie zresztą jak dobrze dobrana dieta. Oprócz profilaktyki warto też umówić się na zabiegi antycellulitowe które są dzisiaj bardzo łatwo dostępne i jest ich kilka rodzajów dzięki czemu, możemy dobrać sobie zabieg tak, aby ten był dla nas jak najbardziej komfortowy. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest mezoterapia igłowa polegająca na podaniu pod skórę specjalnie dobranego koktajlu witaminowego o działaniu lipolitycznym czyli innymi słowy ujmując koktajl ten pozwala rozpuścić tłuszcz pod naszą skóra. Ponadto zabieg ten posiada także działanie przeciwobrzękowe oraz usprawnia pracę naczyń krwionośnych. Innym, równie znanym zabiegiem jest karboksyterapia. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który pozytywnie wpływa na syntezę włókien kolagenowych odpowiedzialnych w naszym organizmie za jędrność skóry. Poprawia także mikrokrążenie i uaktywnia procesy regeneracyjne tkanek. Karboksyterapia jest zabiegiem bardzo skutecznym i mało inwazyjnym, a co za tym idzie bardzo chętnie wybieranym przez kobiety. Istnieją także zabiegi całkowicie bezinwazyjne, jak masaż próżniowy w trakcie którego fałdy naszej skóry są zasysane i masowane dzięki czemu nasze rozszerzone naczynia krwionośne pozwalają dostarczyć do skóry więcej tlenu. Proces ten pobudza w naszym ciele produkcję kolegenu i elastyny, co z kolei wpływa pozytywnie na jedność naszej skóry.

Te trzy zabiegi są jednymi z najpopularniejszych, choć oczywiście na rynku dostępnych jest ich znacznie więcej. Zabiegi te przeważnie wykonuje się w kilku seriach dla optymalnych efektów. W ten sposób możemy pozbyć się cellulitu w wybranych partiach ciała, jednak pamiętajmy, żeby stosować się to profilaktycznych zaleceń ponieważ w taki sposób zyskamy pewność, że problem z pomarańczową skórką do nas nie powróci.