Rodzinne wakacje w Mikołajkach

 

Zbliżają się wakacje, trzeba więc powoli wybrać miejsce, w którym spędzimy urlop. W Polsce mamy dość szeroki wybór malowniczych miejsc, w których można wypocząć aktywnie lub biernie. Ten drugi sposób wypoczynku, polegający na leżeniu plackiem na plaży, powoli przechodzi do lamusa. Na topie staje się aktywny wypoczynek, co widać chociażby na przykładzie osób, wybierających się w góry. Ja z mężem i dziećmi chcemy w tym roku połączyć obie formy wypoczynku i zdecydowaliśmy się na wyjazd nad jezioro. 

Aktywny wypoczynek w Mikołajkach

noclegi w mikołajkachWakacje to taki czas, w którym można wypocząć, przede wszystkim psychicznie. Fizycznie nie zawsze, gdyż wiele osób decyduje się na aktywne spędzanie urlopu. Wyjeżdżamy w góry, na wycieczki śladami zabytków, organizujemy wycieczki rowerowe. Sposobów na wykorzystanie lata jest mnóstwo. My całą rodziną  chcemy w tym roku wyjechać w  takie miejsce, w którym z jednej strony będzie można poleniuchować na plaży, z drugiej, zaś, będzie można zażyć trochę ruchu na łonie natury. Pierwsze, co nam wpadło do głowy, to Mazury. Znaleźliśmy już przytulne noclegi w mikołajkach i zarezerwowaliśmy miejsca w pensjonacie na całe dziesięć dni. Mikołajki są przepięknie położoną miejscowością, która w sezonie letnim tętni życiem. Oprócz plaży, z której najbardziej cieszą się nasze dzieci, są tu też liczne możliwości uprawiania sportów, głównie wodnych. Chcemy na pewno wybrać się na cały dzień na spływ kajakowy. Można bowiem wynająć kajaki, w których mogą siedzieć dzieci. Machanie wiosłem jest z jednej strony pewnym wysiłkiem, ale rekompensują go piękne widoki i cisza na trasie. Kajaki są niesamowitym sposobem na obcowanie z naturą, niezakłócone odgłosami cywilizacji. Poza wylegiwaniem się na plaży i pływaniem kajakiem, na pewno skorzystamy w licznych atrakcji, które przygotowały dla turystów Mikołajki. Jest to typowy kurort wczasowy, jest więc tutaj wszystko to, co można spotkać nad morzem. Mamy więc liczne gry dla dzieci, wieczorne potańcówki, karaoke i wiele innych możliwości na miłe spędzenie czasu wraz z całą rodziną.

Po raz pierwszy w tym roku wybierzemy się całą rodziną na wakacje na Mazury. Urlop spędzony nad jeziorem pozwala na połączenie biernego wypoczynku z aktywnym. Planujemy więc wylegiwać się na plaży, ale też będziemy pływać kajakami, rowerkami wodnymi. Skorzystamy też na pewno z licznych atrakcji, które są przygotowane dla turystów w tym popularnym, mazurskim kurorcie. Warto od czasu do czasu, dla odmiany, wybrać się na wakacje gdzieś indziej, niż nad morze.