Samochodowa nawigacja z wideorejestracją

Na drogach całego kraju i świata porusza się coraz więcej aut, motocykli i rowerzystów. Większy ruch zwiększa jednocześnie ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń, którego możemy być świadkiem lub nawet i uczestnikiem. Same samochody osiągają coraz większe prędkości i przyspieszenia potęgując niebezpieczeństwo wypadku czy kraksy. Co więcej w całym tym zamieszaniu już nic nie stoi nam na przeszkodzie, by wsiąść do auta i wyjechać. Wyjechać gdziekolwiek, a celem mogą być nawet same krańce świata.

Nawigacje samochodowe z kamerą drogową

nawigacja samochodowa z kamerąJazda autem z jednej strony staje się coraz przyjemniejsza, gdy każda następna generacja samochodów oferuje więcej udogodnień, lepsze osiągi i wygodę prowadzenia, dzięki której niemal zapominamy, że prowadzimy. Z drugiej zaś strony większy pośpiech, wzmożony ruch i liczba kierowców, a co za tym idzie korki, zapchane drogi wyjazdowe i uciążliwy hałas powodują, że ryzyko wypadku rośnie. Producenci aut mają na to odpowiedź i tworzą modele niesamowicie bezpieczne i gwarantujące zmniejszenie ryzyka utraty zdrowia do minimum. Niestety nadal pozostaje kwestia dodatkowych i uciążliwych kosztów wynikających z wypadku. W zamieszaniu, które dzieje się w takiej sytuacji na drodze ciężko jest sprawiedliwie wytypować prawdziwego winnego. Ale na to również jest rozwiązanie. Nawigacja samochodowa z kamerą to urządzenie podwójnie przydatne w nowoczesnym świecie. Raz, że z łatwością odnajdziemy drogę do celu i ominiemy największe korki dzięki interaktywnej mapie o niesamowicie dokładnym pomiarze. Dwa, że kamera, która zamontowana jest na przedniej szybie, nagrywa całą naszą podróż wraz z prędkością naszego auta. Może się okazać niezwykle przydatna w sytuacji wypadku, którego jesteśmy świadkiem lub uczestnikiem. Gdy nie jesteśmy winni wystąpienia zagrożenia możemy z łatwością udowodnić naszą rację przytaczając nagranie całego zdarzenia. Urządzenie o tyle wygodne co mamy nadzieje, że rzadko używane. Tak czy inaczej rozwiązanie powiązane z wykorzystaniem dokładnej lokalizacji pozwoli odnaleźć mniej zakorkowaną drogę, albo wyjechać z ciągnącego się w nieskończoność lasu. A kamera uchwyci ciekawe zdarzenia lub sprawcę wypadku.

Najnowsze modele aut są wyposażone w podobne rozwiązania, które obejmują kamery i lokalizator z dokładnymi mapami. Jednak jeśli nasz samochód ma już przejechane kilka tysięcy  kilometrów i nie posiada takich gadżetów warto rozejrzeć się w okolicznych sklepach za modelami zewnętrznych firm. Ich oferta obejmuje szeroki wybór urządzeń od tanich odpowiedników mapy, po droższe wersje z pełnym wyposażeniem dodatkowym, które może się okazać przydatne w najmniej spodziewanym momencie naszej podróży.