Skuteczne izolacje natryskowe

Nie da się ukryć, że w naszym domu bardzo dużo zależy od tego jak przykładaliśmy się do jego budowania. Jeśli oszczędzaliśmy za bardzo na materiałach budowlanych to prędzej czy później zaczniemy odczuwać tego skutki. Jedną z ważniejszych kwestii jest również ocieplanie naszego domu. Zdecydowana większość osób do tego zadania stosuje styropian oraz metodę lekką mokrą. Jednak warto wiedzieć, że niekoniecznie jest to jedyna metoda na jaką możemy się zdecydować.

Ocieplanie budynku pianką PUR

ocieplanie pianąBudowanie naszego wymarzonego domu to jedna z największych inwestycji w naszym życiu. Każdy z nas stara się możliwie jak najlepiej zadbać o to by nasz dom był stworzony z myślą o najdrobniejszych szczegółach. Często zbytnie oszczędzanie kończy się bardzo źle i dlatego powinniśmy mieć na uwadze to, że niekiedy lepiej nieco dołożyć do materiałów budowlanych niż później dokładać do remontów. Przykładem może być w tym wypadku ocieplanie. Bardzo dużo osób ocieplając swój dom decyduje się jedynie na stworzenie warstwy termoizolacyjnej na ścianach. A co w przypadku sufitów czy poddaszy? Otóż one często nie są ocieplane wcale i po kilku miesiącach okazuje się, że ocieplanie ścian nic nie dało ponieważ w budynku ciągle jest chłodno. Od jakiegoś czasu firmy budowlane bardzo zachęcają by stosować w swoim domu ocieplanie pianą. Mowa tutaj oczywiście o piance poliuretanowej. Jest to materiał, który możemy bardzo łatwo rozprowadzić w naszym domu. Niemniej jednak nie możemy zrobić tego sami. Pianka poliuretanowa musi być nakładana przez specjalistów przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Do nakładania takiej pianki obecnie najczęściej stosuje się agregaty. Urządzenia te umożliwiają nakładanie pianki pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu pianka skutecznie przylega do powierzchni oraz dokładnie wypełnia wszelkie luki. Po uwolnieniu z dyszy agregatu pianka dodatkowo nieco się rozpręża. Jednak już po kilku minutach od nałożenia przyjmuje ona właściwą postać tworząc tym samym bardzo skuteczną termoizolację.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju bardzo łatwo możemy znaleźć firmy zajmujące się profesjonalnym nakładaniem pianki PUR. Większość firm tego typu ma jednak stale pełne ręce pracy. Wynika to stąd, że po prostu zainteresowanie pianką poliuretanową jest ogromne i często Polacy decydują się na wybranie tej metody zamiast ocieplania styropianem. Dodatkowo warto zaznaczyć, że obecnie dostępne są również takie wersje pianki, które przepuszczają parę wodną. Oznacza to, że możemy je stosować nawet na wilgotne posadzki.