Skuteczne metody leczenia żylaków

W ostatnim czasie coraz więcej się mówi na temat medycyny alternatywnej. Szczególnie osoby ciężko i przewlekle chore, który zawiodły się na tradycyjnych metodach leczniczych skłaniają się w stronę niekonwencjonalnych metod leczniczych. Dlatego też dokoła nas zaroiło się od gabinetów oferujących niekonwencjonalne sposoby terapii. Medycyna alternatywna nie wyklucza tradycyjnych metod leczniczych lecz doskonale je uzupełnia. Tak wiec przy dobrej współpracy możemy korzystać jednocześnie  z kilku metod.

Jak wyleczyć żylaki?

metoda na leczenie żylaków pijawkamiMedycyna alternatywna tak naprawdę istniała przed medycyną konwencjonalną, ziołolecznictwo i naturalne metody terapeutyczne znane były już w starożytności. To właśnie one tworzyły podwaliny pod potężną dziedziną nauki jaką stała się medycyna. Na przestrzeni lat stała się bardzo rozwiniętą dziedziną nauki i w chwili obecnej stoi na bardzo wysokim poziomie. Co wcale nie przeszkadza wspierać się dawnymi metodami. Szczególnie polecana w ostatnim czasie hirudoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Bardzo wiele osób uważa że metoda na leczenie żylaków pijawkami to najlepszy sposób terapeutyczny na tego typu schorzenia. Do zabiegu używa się tylko pijawek lekarskich ze sterylnych hodowli laboratoryjnych. Osoba która chce skorzystać z zabiegu musi mieć zdrową skórę, bez żadnych uszkodzeń. Nie musimy się niczego obawiać ponieważ ugryzienie jest  całkowicie bezbolesne cały zabieg trwa około jednej godziny i odbywa się pod kontrolą doświadczonego hirudoterapeuty. W czasie zabiegu do krwioobiegu zostają dostarczone enzymy lecznicze oraz przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a nawet regulujące ciśnienie krwi. Po skończonym zabiegu miejsce wkłucia zaopatrywane jest opatrunkiem i pacjent może wracać do domu. Do zabiegu nie musimy się jakoś szczególnie przygotowywać, wystarczy nie spożywać ostrych przypraw, czosnku czy cebuli. Nie należy też używać drażniących mydeł, kremów czy dezodorantów. Należy wspomnieć iż ostatnio przeprowadzone badania potwierdziły również działanie przeciwnowotworowe.

Leczenie pijawkami to stara i sprawdzona metoda. Pomimo doskonałych efektów terapeutycznych jakie daje nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Możemy z niej skorzystać tylko w prywatnych gabinetach i przychodniach. Kontakt do nich znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Koszt zabiegu nie jest wysoki a dobre samopoczucie i poprawa zdrowia gwarantowana. Myślę więc, że warto zainteresować się ofertą i skorzystać z niej w razie potrzeby.