Smaczne kaszki dla niemowląt

Pojawienie się na świecie dziecka przeważnie diametralnie zmienia dotychczasowe życie rodziców. Od tej pory potrzeby dziecka są na pierwszym miejscu, szczególnie te podstawowe jak karmienie, pielęgnacja czy zabawa. Maluchy są całkowicie zależne od rodziców, dlatego warto mądrze podchodzić do opieki nad dzieckiem. Szczególną uwagę trzeba poświęcić żywieniu niemowląt.

Jaką kaszkę dawać niemowlakowi?

helpa - kaszki dla niemowlątLekarze pediatrzy i specjaliści od żywienia jednogłośnie twierdzą, że najlepiej do szóstego miesiąca karmić malucha wyłącznie mlekiem mamy. To dla niego najlepszy pokarm, który jest idealnie dostosowany do bieżących potrzeb. Najwcześniej od czwartego miesiąca życia, można maluchowi rozszerzać dietę o inne produkty takie jak na przykład przeciery warzywne czy kaszki. Im dziecko jest starsze, tym więcej kaszek może spożywać, ponieważ są one dla niego cennym źródłem węglowodanów złożonych, witamin i składników mineralnych. Można je podawać na kilka sposobów, zatem na pewno się nie znudzą maluchom. Na rynku znajdziemy wiele marek produkujących żywność dla dzieci, ale niewiele z nich może się poszczycić naprawdę ekologicznymi i całkowicie bezpiecznymi produktami. Na pewno do jednej z nich można zaliczyć markę Helpa – kaszki dla niemowląt i nie tylko są jej sztandarowym produktem. Jednak poza nimi mają w swojej ofercie także przeciery, batony, herbatki czy przekąski dostosowane do wymagań niemowląt. Wszystkie oferowane kaszki są produkowane z ekologicznych zbóż, do uprawy których nie używano pestycydów ani innych szkodliwych substancji. Ponadto nie mają w swoim składzie cukru, laktozy, glutenu czy barwników. Są całkowicie naturalne i surowe, co oznacza, że trzeba je gotować, a nie tak jak większość kaszek dla małych dzieci, wystarczy zalać ciepłą wodą lub mlekiem i wymieszać. Dzięki temu zachowują one wszystkie cenne składniki odżywcze, mineralne i witaminy. W sprzedaży znajdziemy kaszki jaglane, orkiszowe, ryżowe, a amarantusa czy gryczane. Mogą one także być mieszane z kilku rodzajów zbóż lub z dodatkami w postaci liofilizowanych owoców.

Marka Helpa istnieje na rynku już od wielu lat i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród rodziców małych dzieci. Tak na prawdę kaszki tejże marki mogą spożywać wszyscy, ponieważ są one bardzo zdrowe i wartościowe. Można je przyrządzać w mleku lub w wodzie, ale zawsze trzeba gotować, ponieważ są surowe. Przeważnie znajdziemy je w dobrych sklepach z ekologiczną żywnością lub w sklepie internetowym producenta, gdzie będą one w najniższej cenie.