Specjalistyczne kursy z zakresu medycyny chińskiej

Podstawowym założeniem medycyny chińskiej jest przywrócenie równowagi w ludzkim organizmie, holistyczne podejście do każdego człowieka. Dzięki temu można zapewnić pacjentom zdrowie i dobre samopoczucie. Wielowiekowa chińska tradycja podejmuje działania, dzięki którym można dostarczyć energii życiowej, zwiększyć odporność organizmu, przedłużyć życie. Medycyna chińska radzi sobie z różnymi schorzeniami, jest doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnych metod leczenia.

Cenna wiedza przekazywana na kursach medycyny chińskiej

medycyna chińska - kursObejmuje często leczenie ziołami, które powinny być używane z rozwagą. Chińska medycyna opiera się na przekonaniu, iż wszelkie schorzenia pojawiają się na skutek zaburzenia równowagi wewnętrznej, dlatego należy ją jak najszybciej przywrócić. Leczenie ziołami, akupresura, akupunktura, a także masaż są takich sytuacjach niezwykle pomocne. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju szkolenia, dzięki którym można dowiedzieć się, na czym opiera się medycyna chińska – kurs przekazuje wiele cennych informacji na temat akupunktury, ziołolecznictwa i dietetyki. W ramach szkolenia uczestnicy poznają teorię medycyny chińskiej, a także uczą się na temat stosowanych tam metod. Zajęcia z ziołolecznictwa są bardzo interesujące. Dzięki nim kursanci dowiadują się, w jaki sposób można wspomóc leczenie wielu schorzeń. Akupresura, chińskie lecznicze ćwiczenia fizyczne oraz masaże i zioła są niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Szkolenia przekazują zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Medycyna chińska pomaga odzyskać zdrowie, opiera się na właściwym odżywianiu, rezygnacji z niektórych produktów pokarmowych. Uczestnicy dowiadują się, jak ogromny wpływ na zdrowie mają niektóre przyprawy, jak anyż, bazylia, liść laurowy, gałka muszkatołowa, rozmaryn, kurkuma, imbir, a także zioła, do których można zaliczyć babkę lancetowatą, bylicę i żeńszeń.

Leczenie w medycynie chińskiej opiera się na zastosowaniu naturalnych produktów, które są bezpieczne i doskonale chronią przed wieloma schorzeniami. Podczas kursu dużą dużą ilość czasu poświęca się także na akupresurę, omawiane są odpowiednie punkty, których nacisk pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Kursanci dowiadują się, na czym polegają lecznicze masaże, które wykorzystywane są w medycynie chińskiej. Sprawdzają się w przypadku dolegliwości kręgosłupa, a także napiętych mięśni. Kursy są niezwykle pomocne, uczestnikom zapoznają się z wieloma ważnymi informacjami ,które z pewnością przydadzą im się w wielu sytuacjach.