Specjalistyczne rodzaje odkurzaczy

Firmy potrzebują różnych urządzeń sprzątających. W zależności od działalności, jaką oferują na co dzień, będą to odkurzacze o specyficznej budowie i cechach, dzięki którym sprawdzą się nawet w niezwykle trudnym środowisku. Wśród nich wymienić można najbliższe zwykłym odkurzaczom- warsztatowe, jak również hotelowe, do liści oraz przemysłowe. Wszystkie z nich dostosowane są do konkretnych potrzeb konsumentów i charakteryzują się wieloma unikalnymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki którym ich użytkowanie jest bezpieczne.

Typy odkurzaczy do specjalnych zastosowań

odkurzacze warsztatoweNajczęściej stosowanymi w domach mieszkalnych specjalistycznymi urządzeniami sprzątającymi są odkurzacze warsztatowe. Często wybiera się je ze względu na możliwość czyszczenia za ich pomocą powierzchni z zabrudzeń wilgotnych lub nawet cieczy. Ich moc jest o wiele większa niż w przypadku urządzeń do zastosowań domowych. Budowane są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i łatwych do czyszczenia. Przystosowane są do pracy z wymiennymi workami, jak i bez nich. Posiadają filtry o specjalnej konstrukcji, dzięki czemu są niewrażliwe na działanie wciągniętych płynów. W razie potrzeby można wykorzystywać je również jako dmuchawy do liści. Kolejnym rodzajem są odkurzacze hotelowe. Często są to jednostki montowane centralnie, dlatego do ich obsługi z każdego pomieszczenia wystarczą jedynie rury, które przyłącza się do specjalnych gniazd w ścianie. Mają bardzo dużą siłę ssania, która potrzebna jest do sprzątnięcia każdego pokoju. Firmy świadczące usługi sprzątające dla miast i gmin z chęcią korzystają z wszelkiego typu zamiatarek i podobnych do nich maszyn. Do tej grupy należą samojezdne odkurzacze do liści, które znajdują zastosowanie w parkach. W przypadku mniejszych zleceń odkurzacze do liści mogą przyjmować formę specjalnej nakładki na kontenery na odpady bio, Dzięki temu nie trzeba martwić się ich późniejszym przesypywaniem. Szeroką grupą są też odkurzacze przemysłowe, które znajdują zastosowania w zakładach produkcyjnych, a nawet strefach zagrożonych wybuchem.

W zależności od tego, do czego mają zostać użyte, odkurzacze różnią się między sobą formą i działaniem. Najbliższe domowym urządzeniom są odkurzacze warsztatowe, które spotkać można w niejednym garażu. Sprzątają zarówno mokre, jak i suche zanieczyszczenia. Kolejnym rodzajem są centralnie montowane jednostki hotelowe o potężnej mocy. W firmach sprzątających popularne są pojazdy-odkurzacze lub specjalne nakładki na kosze. Przemysłowe urządzenia nadają się natomiast nawet do najtrudniejszych zastosowań.