Sposoby na odzyskiwanie danych

Pracowałem w firmie, która dostarczała mi cały sprzęt niezbędny do pracy. Każdego dnia musiałem więc logować się za pośrednictwem mojego służbowego komputera i wykonywać wszystkie swoje założone obowiązki. Dlatego właśnie moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest perfekcyjne zabezpieczenie dysku. Jednak z racji tego, że nie był to mój komputer prywatny, a służbowy nie miałem wielu opcji.

Tanie odzyskiwanie danych

szybki odzysk danych w warszawieMusiałem więc zacząć zastanawiać się nad sposobami odzyskiwania danych. Po kilku dniach jak tylko otrzymałem komputer służbowy coś zaczęło niepokojącego dziać się z urządzeniem. Komputer działał zdecydowanie wolniej, niż wcześniej i przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek pliku i dokumentu, nad którym pracowałem przez ostatni dzień wyskakiwał błąd, który na pewno nie zwiastował nic dobrego. Dlatego właśnie jak najszybciej skontaktowałem się z firmą, która poleciła mi specjalistów zajmujących się odzyskiwaniem danych w Warszawie. Wiedziałem, że można im w stu procentach zaufać i, że na pewno uda mi się skomunikować się dobrze z nimi, aby nawet w ten sam dzień podjęli się naprawy. Dlatego wiedziałem, że istotną kwestią będzie właśnie znalezienie kogoś, kto ma spore pojęcie na ten temat. Muszę przyznać, że szybki odzysk danych w Warszawie przebiegał naprawdę w zadowalający sposób. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że tak dobrze to będzie wszystko wyglądało, zwłaszcza że pracownicy nawet byli gotowi przyjechać do mnie do domu. Po to, aby zobaczyć co dzieje się ze sprzętem i faktycznie po kilku minutach została przeprowadzona dokładna diagnoza, dzięki której mogłem już się dowiedzieć co może być nie tak z urządzeniem. Okazało się, że problemem był dysk zamontowany w laptopie, który był już dość mocno przestarzały i na pewno warto byłoby postanowić go wymienić. Dlatego też zrobiłem to co uważam za słuszne oraz oddałem komputer do naprawy. Firma oczywiście pokryje wszystkie koszty, a w międzyczasie otrzymałem nowy sprzęt do dyspozycji. Dlatego wydaje mi się, że jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy ze sprzętem to oczywiście można sobie z nimi doskonale poradzić. Tym bardziej, że szeroki wybór firm jest dzisiaj naprawdę zaletą dla takich klientów jak ja, którzy nie do końca wiedzą co dzieje się ze sprzętem i oczekują szybkiej diagnozy oraz trafnego rozwiązania problemu. 

Oczywiście jeśli chodzi o wykorzystywany sprzęt to jak najbardziej laptop był w dobrej kondycji oprócz tego, że znikały z niego dane. Szybko jednak firma poradziła sobie z usterką i po kilku godzinach mogłem odebrać naprawiony sprzęt. Dysk został przywrócony do poprzednich ustawień, a ja wiedziałem, że jest to firma, której mogę zaufać w 100%.