Surowe mięsa dla psów

Jeżeli zastanawiamy się czy takie przejście z karmy gotowej na surowe mięso dla psa jest odpowiednie i czy uda nam się to osiągną beż żadnych większych komplikacji dla siebie i naszego psa – oczywiście, że tak. Musimy troszeczkę poczytać na samym początku o tym jak komponować posiłki dla naszego czworonożnego kompana, potem wszystko pójdzie jak z górki. Jest to bardzo odpowiedni sposób żywienia wszystkich zwierząt mięsożernych i najbardziej dla nich korzystny, ponieważ zbliżony do naturalnego – jest on opracowany na przykładzie najbliższego psiego odpowiednika w naturze, czyli wilka.

Jak zacząć przygodę z barfem dla psa

tanie mięso dla psaNa początku warto jest rozglądnąć się po wszystkich znanych nam pobliskich sklepach jak wygląda sprawa z dostępnością mięsa. Dobrze jest porozmawiać ze sklepikarzami, czy ewentualnie były możliwość zamawiania specjalistycznych rodzajów mięsa (przykładowo całe żołądki). Niekiedy niestanowi to najmniejszego problemu i możemy składać takie zamówienia. Jeżeli dbamy o zasobność naszego portfela należy pamiętać, iż tanie mięso dla psa różnego rodzaju można kupować na stoisku mięsnym w supermarkecie na przykład podczas promocji. Pozwoli nam to bardzo zaoszczędzić na diecie naszego czworonoga, która nomen omen będzie bardzo zdrowa i najlepsza z możliwych. Najlepiej jest opracować sobie cały jadłospis na przykład na jeden lub dwa tygodnie dla naszego psa. Wtedy będziemy wiedzieć czego potrzebujemy. Udajemy się wtedy do sklepu i kupujemy potrzeba składniki, w domu wszystko porcjujemy i dopieramy odpowiednie proporcje do jednorazowych porcji. Bardzo ważnym jest robienie tylko i wyłącznie jednorazowych porcji, ponieważ po ich zamrożeniu będziemy mięć bardzo duże problemu z porcjowaniem. Posiłki musimy przygotowywać na kilka dni, raczej codziennie tego nie robimy, chyba ze chodzimy i tak codziennie do sklepu i możemy kupić dla naszego czworonożnego przyjaciela świeże mięso. Jeżeli chodzi o samo zamrażanie to możemy również osobno mrozić porcje warzyw, a osobno surowe mięsa. Pamiętajmy aby rozmrażać jedzenie w odpowiedniej temperaturze, tak aby zapobiec jego zniszczeniu, może to wywołać sensacje żołądkowe u niektórych psów

Generalnie dieta BARF dla psów jest bardzo tanim i łatwym w przygotowaniu sposobem karmienia, wygląda tylko tak skomplikowanie na pierwszy rzut oka. Nie ma tutaj nic trudnego. A w internecie znajdziemy mnóstwo poradników, oraz specjalistycznych kalkulatorów, czy też schematów odpowiednich proporcji wszystkich niezbędnych składników, która muszą znaleźć się w misce.