Technika decoupage – farby matowe

Moja przyjaciółka uwielbia oryginalne przedmioty, które przyciągają wzrok. Bardzo często wybiera unikatowe ozdoby, które urozmaicają wystrój jej mieszkania. Wiem, że lubi również dostawać praktyczne prezenty. Jako że obchodziła niedawno swoje urodziny, postanowiłam poszukać dla niej jakiegoś przydatnego przedmiotu, który równocześnie zachwyciłby ją swoją estetykę. Przyszło mi także do głowy, że mogłabym samodzielnie coś dla niej wykonać. Lubię dawać upust swojej wyobraźni, tworząc praktyczne przedmioty.

Matowe farby przydatne do decoupage

matowe farby akrylowe do decoupageDawniej lubiłam się zajmować różnorodnym rękodziełem, kiedy miałam na to czas. Miałam jednak przerwę od kreatywnych zajęć, którą postanowiłam w końcu przerwać. Kupiłam proste pudełko, które postanowiłam ozdobić stosując technikę decoupage. Kiedyś już jej próbowałam, więc część materiałów miałam schowane głęboko w szafce z różnymi artykułami kreatywnymi. Zdecydowałam się jeszcze dokupić matowe farby akrylowe do decoupage. Miałam nadzieję, że pozwolą mi one urozmaić różne elementy. Zależało mi na tym, aby farby były trwałe oraz miały ciekawe kolory. Na szczęście udało mi się znaleźć odpowiedni zestaw, który pasował do mojej wizji. Na samym początku zaplanowałam więc poszczególne etapy ozdabiania pudełka. Chciałam, aby prezentowało się ono elegancko. Wycięłam elementy ozdobne i pomalowałam je kupionymi farbami. Wybór matowych był strzałem w dziesiątkę. Dają one bowiem bardzo ciekawy efekt. Ich dużą zaletą jest również to, że można nimi malować po różnych materiałach, nie tylko papierze. Jest to bardzo ważne w przypadku tej techniki, ponieważ niejednokrotnie wykorzystuje się elementy na przykład drewniane. Piękne ozdoby o żywych kolorach i matowym wykończeniu złożyły się na estetyczne pudełko. Byłam bardzo zadowolona z efektu końcowego swojej pracy. Wycięte elementy pomalowane matową farbą dodały całości ciekawego charakteru. Pudełko prezentuje się niebanalnie oraz elegancko.

Wybierając farby do swojego projektu kierowałam się tym, jakie kolory lubi moja przyjaciółka, chciałam, aby pudełko się jej naprawdę spodobało. Pomalowane przeze mnie elementy wyglądają bardzo efektownie, na czym mi zależało. Całość jest spójna oraz elegancka. Nie mogłam się więc doczekać, aż wręczę prezent przyjaciółce. Myślę, że się jej spodobał. Zapytała mnie nawet, gdzie go kupiłam, ponieważ nie spodziewała się, że samodzielnie wykonam dla niej upominek w technice decoupage. Myślę, że to był świetny pomył i w przyszłości stworzę więcej takich projektów.