Techniki cyklinowania podłóg w Bydgoszczy

Drewniane podłogi po kilku latach użytkowania wymagają renowacji i modernizacji. Dzięki zastosowaniu desek drewnianych na grubej strukturze, możliwe jest przeprowadzenie procesu cyklinowania. Proces ten wymaga odpowiedniego przygotowania oraz posiadania odpowiednich narzędzi i preparatów, dzięki którym drewniane podłogi odzyskają wysoką jakość i piękny wygląd. W warunkach domowych proces jest możliwy do przeprowadzania tylko i wyłącznie przez wykwalifikowane firmy specjalizujące się w sprzedaży i renowacji podłóg wykonanych z desek naturalnego pochodzenia. Należy pamiętać że parkiety i drewniane podłogi można wycyklinować, jeżeli deski mają odpowiednią grubość użytkową i wcześniej były lakierowane.

Parkiety i podłogi z litego drewna

usługa cyklinowania podłóg bydgoszczUszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku użytkowania, rysy i wszelkiego rodzaju przebarwienia mogą zostać usunięte lub znacznie zminimalizowane po zastosowaniu cyklinowania. Przed przystąpieniem do zabiegu, podłogi należy odpowiednio przygotować pomieszczenie, usuwając z niego wszelkie meble, odpowiednio oczyścić podłogę i zdemontować ewentualne listwy przypodłogowe. Wśród wielu firm oferujących usługi renowacji posadzek wykonywana jest usługa cyklinowania podłóg Bydgoszcz cyklinowanie oferuję w bardzo atrakcyjnych cenach przez doświadczonych usługodawców związanych z branżą podłogową. Osoby wykonujące usługę analizują poziom uszkodzeń oraz zakres działań związanych ze stanem faktycznym posadzki. Pierwszy etap polega na zeszlifowaniu starej warstwy lakieru i części drewnianej podłogi właściwej, aby usunąć wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne wynikające z użytkowania, takie jak rysy czy przebarwienia. Proces powtarzany jest kilkakrotnie, aby jak najbardziej wygładzić powierzchnię i usunąć wszelkie niedoskonałości. Powstałe ubytki w warstwach drewna uzupełnia się specjalnymi preparatami z żywicą, a następnie szlifuje wygładzając powierzchnią podłogi. Polerowanie i wygładzanie powtarza się czasem kilkakrotnie, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Niektóre firmy specjalizują się w specjalnym bezpyłowym cyklinowaniu, które nie przysparza większych problemów właścicielom mieszkania lub domu. W kolejnych procesach podłogę maluje się kilkoma preparatami zaczynając od podkładu, a kończąc na lakierze wykończeniowym. W międzyczasie stosuje się międzypolerowanie.

Często podczas malowania zmienia się kolor podłogi, używając różnego rodzaju kolorowych lakierów, przeznaczonych do drewnianych podłóg. Możliwość osiągnięcia naturalnego efektu lub niekonwencjonalnego koloru, pozwala nadać bardzo oryginalnego stylu wnętrzu i ciekawego efektu wizualnego. Proces cyklinowania trwa od kilkunastu godzin do kilku dni i uzależniony jest od wielu czynników zewnętrznych oraz umiejętności specjalistów wykonujących usługę. Ceny uzależnione są od prestiżu firmy, powierzchni poddanej cyklinowaniu, a także zastosowanych technik i preparatów. Najlepiej proces powtórzyć po kilkunastu latach, w zależności od intensywności używania posadzki.