Tenis jest dla każdego

Jakiś czas temu postanowiłam zacząć więcej się ruszać poprzez zapisanie się na jakieś dodatkowe zajęcia. Początkowo myślałam o nauce jakiegoś tańca, ale z czasem mój chłopak namówił mnie na zupełnie inną dyscyplinę, a mianowicie na grę w tenisa. Do niedawna gra w tenisa była dla mnie czarną magią. Jestem wielką fanką sportu i znam zasady wielu dyscyplin, jednak tenisem zaczęłam interesować się jako kibic dopiero niedawno. Od miesiąca chodzę też na zajęcia praktyczne i bardzo mi się to podoba. 

Regularna gra na korcie tenisowym

nauka tenisa w WarszawieAktywny tryb życia to w moim rozumienie jest tylko i wyłącznie wstawanie wcześniej rano i budowanie swojej kariery do późnych godzin. Dla mnie aktywność życiowa polega na dbaniu o różne sfery naszej egzystencji. Jedną z ważniejszych jest rozwój fizyczny. Żyjemy w czasach, w których świadomość zdrowia jest bardzo wysoka. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sport, również ten uprawiany amatorsko, ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Ja również postanowiłam zrobić coś ze sobą i w końcu zacząć regularnie ćwiczyć. W tej regularności pomagają zawsze zajęcia, na które chodzimy co najmniej raz w tygodniu. Początkowo chciałam zacząć chodzić na jakieś zajęcia taneczne, ale z czasem zostałam przekonana do gry w tenisa. Obecnie jestem wręcz zakochana w tej dyscyplinie. Zawsze nie mogę się doczekać, kiedy znowu wyjdę na kort. Mieszkam w stolicy i na szczęście nauka tenisa w Warszawie stoi na bardzo wysokim poziomie. Do wyboru jest mnóstwo szkół gry w tenisa, prowadzonych przez bardzo dobrych trenerów. Na początku obawiałam się trochę tego, że będę musiała sobie kupić cały sprzęt, który trochę kosztuje. Okazało się jednak na szczęście, że na miejscu można wypożyczyć cały sprzęt i to w ramach karnetu. W tenisa gram bardzo krótko, ale już od samego początku czuje się lepiej. Mam lepszą kondycje i moje mięśnie są mocniejsze. Musiały tylko przeboleć na początku trochę zakwasów. Na pewno będę kontynuowała grę w tenisa. Sprawia mi ona dużo radości. Tym bardziej, że coraz lepiej idzie mi gra z chłopakiem. 

Planując swój rozwój fizyczny nie myślałam o tym, że ostatecznie zajmę się trenowanie tenisa. Oczywiście uprawiam ten sport czysto amatorsko, ale pod okiem trenera, który uczy mnie wszystkich podstaw. Na zapisanie się na kort tenisowy namówił mnie mój chłopak. Teraz minimum dwa razy w tygodniu gramy ze sobą na korcie. Nie spodziewałam sie, że tenis może sprawiać tyle radości. Przy okazji jest doskonałym sposobem na odstresowanie się od codzienny problemów.