Terenowe auto dla dziecka

 

Dobre i duże sklepy z zabawkami, mają najczęściej szerszy asortyment zabawek dla dzieci w różnym wieku. Z pewnością znajdziemy tam przytulanki, klocki, gry planszowe czy rowerki biegowe dla maluchów. Jednak poza klasycznymi zabawkami, które ma prawie każde dziecko, znajdziemy w nich także bardziej nowoczesne i w pełni elektroniczne zabawki, które sprawiają dzieciom wiele radości.

Gdzie można używać dziecięcego samochodu terenowego?

duże auto na akumulator terenoweMyśląc o elektronicznych zabawkach, mamy przed oczami zdalnie sterowane zabawki, drony czy interaktywne pluszaki. Jednak poza nimi, istnieją także elektroniczne pojazdy, w których dzieci mogą jeździć. W sprzedaży znajdziemy samochody zasilane na akumulator w wersji sedan czyli typowe modele cabrio oraz terenowe pojazdy, które zostały stworzone do pokonywania trudnych terenów. Zwykłe auta mają niskie zawieszenie i dość małe koła, dlatego świetnie się sprawdzają na chodniku czy alejce w parku. Jeżeli jednak myślimy o górzystych i trawiastych terenach, to lepsze będzie duże auto na akumulator terenowe. Są to pojazdy o dużej mocy i wydajnych akumulatorach, które bez kłopotu radzą sobie ze żwirkiem, trawą czy błotem. Dzięki wysokiemu zawieszeniu i dużym kołom, pojazd sunie po drodze bez najmniejszych problemów. Jego zaletą na pewno są otwierane drzwi, których nie mają inne modele. Przednia szyba, wykonana z plastiku, świetnie chroni dzieci przed różnymi odpryskami w trakcie jazdy. Ponadto pojazd ma przednie i tylne światła led, które zwiększają widoczność w każdych warunkach. Producenci terenowych samochodów zadbali o każdy szczegół, aby jazda była maksymalnie przyjemna. W kierownicy zostały zamontowane wejścia USB i MP3, dzięki którym dzieci mogą słuchać ulubionej muzyki. Dodatkowo w panelu sterowania zostały wgrane różne funkcje dźwiękowe oraz programy do nauki języka. Terenowe pojazdy mają zawsze dwa fotele, dla kierowcy i pasażera, więc może być wykorzystywany przez jedno lub dwójkę dzieci w tym samym czasie. Jedynym dylematem może być decyzja, kto będzie nim kierował.

Zakup takiego samochodu jest sporą inwestycją, bo nie należy on do najtańszych zabawek. W sklepach internetowych samochody terenowe kupimy za kilkaset złotych lub za nawet półtora tysiąca złotych. Z pewnością jest to produkt godny swojej wartości, ponieważ radość dziecka jest bezcenna. Maluchy uwielbiają nimi jeździć, bo dają im nową perspektywę do poznawania świata i też dają się poczuć choć przez chwilę jak dorośli, których tak bardzo chcą naśladować. Kiedy maluch z niego wyrośnie, bez problemu możemy go sprzedać innym rodzicom.