Właściwości oleju konopnego

 

Troska o nasze zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę. W końcu zdrowie mamy tylko jedno, a wiec bardzo istotne jest to, aby troszczyć się o nie i poświęcać mu wiele uwagi. Aby wspierać swój organizm w codziennym funkcjonowaniu stosujemy wiele suplementów diety, które mają uzupełniać niedobory mineralne i witaminowe w naszej diecie. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy suplement diety jest równy innemu, a my powinniśmy zwracać uwagę na to, aby były one jak najwyższe jakości.

Przeciwnowotworowe działanie oleju konopnego

wegański olej konopny bioNa pewno zauważyliśmy, jak dużą popularnością w ostatnim czasie zaczął cieszyć się weganizm. Jest to nurt, w którym społeczeństwo stara się unikać produktów pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to zarówno produktów spożywczych, jak i codziennego użytku, a nawet suplementów diety. W związku z tym coraz częściej możemy spotkać wegańskie suplementy diety, które pozbawione są na przykład żelatyny. Ze względu na popularność oleju konopnego powstała również jego wegańska wersja. Wegański olej konopny bio zyskuje bardzo szybko coraz większe grono fanów. Możemy go dostać w wielu sklepach stacjonarnych, marketach, a także aptekach. Musimy jednak wiedzieć, że swoją popularność zawdzięcza udowodnionemu działaniu przeciwnowotworowemu. W wielu badaniach naukowych okazało się, że olej konopny działa hamująco na proces onkogenezy, czyli przekształcania zdrowych komórek naszego organizmu w komórki nowotworowe. Dodatkowo wywiera on działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, co jest wskazane podczas terapii nowotworowej. Ważnym atutem oleju konopnego jako produktu pomocniczego w terapii choroby nowotworowej jest również silne działanie przeciwwymiotne. Jak wiemy, skutkiem ubocznym działania wielu leków przeciwnowotworowych jest wywoływanie nudności i wymiotów. Stosując olejek konopny podczas terapii możemy mieć pewność, że objawy te będą łagodniejsze i zdecydowanie mniej dokuczliwe. Jeśli chodzi o sam olej to możemy go dostać w wielu pojemnościach. Przede wszystkim dostępne są niewielkie pojemności, które możemy zakupić jeśli pierwszy raz mamy do czynienia z takim olejem.

Pozwalają one na wypróbowanie danego produktu, dzięki czemu możemy zobaczyć, czy taka forma suplementacji nam odpowiada, czy też chcielibyśmy spróbować czegoś nowego. Sam olej dostępny jest także w różnych stężeniach kanabinodioli, czyli CBD. To właśnie ta grupa związków odpowiada za działanie lecznicze oleju. Im wyższe stężenie kanabinodioli tym skuteczniejszy jest dany preparat. W olejach stężenie waha się od kilku, do kilkudziesięciu procent.