Wybór prywatnego przedszkola

Dzieci bywają różne, tak samo jak dorośli. Jedne potrzebują poświęcenie więcej lub mniej uwagi, ale zawsze wymagają stałej opieki. Do około trzeciego roku życia większość rodziców osobiście sprawuje opiekę nad maluchem, a potem zapisują go do przedszkola. Jest to placówka, która świetnie przygotowuje dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Czy prywatne przedszkola są lepsze od państwowych?

prywatne przedszkole - wilanówPierwsze chwilę w przedszkolu bywają różne, ponieważ nie każde dziecko jest gotowe na odłączenie się od mamy, z którą do tej pory spędzało najwięcej czasu. Na szczęście wiele przedszkoli oferuje możliwość zastosowania okresu adaptacyjnego, który może trwać od tygodnia do dwóch. Jest to czas, kiedy maluch spędza mniej godzin w przedszkolu i jest też możliwość, aby na początku była z nim mama. Wszystkie dostępne przedszkola przyjmują maluchy w wieku od trzech do sześciu lat. Ponadto muszą one załatwiać swoje potrzeby do toalety oraz muszą mieć wykonane wszystkie szczepienia zgodnie z ogólnie przyjętym planem. Rodzice, którzy chcą wybrać dla swojego malucha prywatne przedszkole – Wilanów jest dzielnicą stolicy, w której działa ich przynajmniej dziesięć. Większość z nich posiada świetnie wyposażoną salę zabaw, dostosowane do wymagań przedszkolaków pomieszczenia sanitarne oraz przestronne miejsce na drzemkę. W prywatnych placówkach dzieci najczęściej mają możliwość korzystania z większej ilości zajęć dodatkowych, które są bardziej zróżnicowane niż w placówkach samorządowych. Na Wilanowie dzieci mogą być zapisane na robotykę, szachy, basen, muzykę czy gimnastykę korekcyjną. Ponadto stałymi zajęciami jest rytmika i nauka języka obcego, które ma każdy maluch. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników lub zatrudnionych z zewnątrz specjalistów. W czasie pobytu w przedszkolu, dzieci są pod stałą opieką doświadczonych przedszkolanek, które każdego dnia organizują maluchom ciekawe i kreatywne zabawy oraz zajęcia manualne, które rozwijają w nich nowe umiejętności i zainteresowania.

Zdecydowana większość rodziców zapisuję swoje dziecko do przedszkola, ponieważ jest  ono dla niego miejscem, w którym może nawiązywać nowe znajomości, uczyć się współzawodnictwa, współpracy czy szanowania odmienności innych ludzi. Też tu poznają podstawy na temat otaczającego świata i doskonalą niedawno nabyte umiejętności, takie jak chociażby posługiwanie się sztućcami czy samodzielne ubieranie się. Z pewnością każde dziecko zyska na pobycie w przedszkolu, bo to jedyna taka placówka.