Wygodna kurtka dla mamy z dzieckiem

Noszenie dzieci w chuście jest bardzo dobre dla rozwoju emocjonalnego dzieci i sprzyja budowaniu więzi między dzieckiem, a mamą. Dzieci bardzo lubią bliskość mamy, gdyż są z nią mocno związane już od samego początku ciąży. W lecie noszenie dziecka w chuście, czy nosidle nie sprawia kłopotu, bo zakładamy je na swoje ubranie i już niczym się nie okrywamy. Natomiast w zimie, sprawa jest bardziej skomplikowana, bo nieprzykryte dziecko, szybko zmarznie.

Krój kurtek z wstawką dla niemowlaka

wygodne kurtki z wstawką niemowlęcąW chuście można nosić dzieci, które ukończyły już drugi miesiąc życia, czyli są już niemowlakami, natomiast w nosidełku można nosić malucha, który potrafi już samodzielnie siedzieć. Oba produkty do noszenia dzieci, są bardzo dobre ze względu na bliskość dziecka i mamy. W porze letniej, wystarczy malucha ubrać w lekkie body i zawiązać w chuście na swoim ubraniu, natomiast zimą, musimy go ubrać w cieplejszy komplet, a może nawet cienką kurtę i także zawiązać na swoim ubraniu. Z tą różnicą, że w zimie musimy jeszcze na siebie założyć jakąś kurtkę, pod którą zmieści się mama i dziecko. Zwykłe kurtki są zwyczajnie za ciasne i na pewno nimi nie zakryjemy dziecka. Konieczne są wygodne kurtki z wstawką niemowlęcą, które są stworzone z myślą o mamach, które noszą dzieci w chustach i nosidłach. Wstawka może być dowolnie dopinana z przodu, lub z tyłu kurtki, albo w ogóle odpięta, przez co staje się zwykłą, sportową. Wstawka niemowlęca jest w taki sposób wyprofilowana, aby zmieściło się w niej dziecko w chuście, lub odstającym nosidle. Bardzo łatwo jest ją założyć i zdjąć, gdyż posiada podwójne zamki z obu stron wstawki. Cała kurtka jest ocieplana od samej góry do samego dołu, alby zapewnić maksymalne ciepło mamie i dziecku. Posiada dwa kaptury, jeden dla mamy, a drugi dla niemowlaka. Jej długość sięga za pupę, więc jest w niej ciepło nawet w bardzo mroźne dni. Kurtkę z wstawką można kupić w dobrych sklepach z odzieżą dla niemowląt i mam, lub w sklepach internetowych specjalizującym się w takim asortymencie.

Ceny kurtek wahają się w przedziale między sto pięćdziesiąt, a dwieście pięćdziesiąt złotych. Różnią się między sobą grubością ocieplenia, kolorem i producentem. Możemy kupić cieńszą kurtkę z wstawką niemowlęcą na jesień, lub grubą na zimę. Obie mają podobny fason, materiały z jakich są wykonane i dostępne są w identycznych wersjach kolorystycznych. Kiedy przestaniemy nosić dziecko w chuście, lub nosidle, to możemy odpiąć wstawkę dla malucha i mamy klasyczną kurtkę sportową, która jest dopasowana.