Wygodne soczewki kontaktowe

Dwa lata temu zrezygnowałam praktycznie całkowicie z okularów ponieważ odkryłam czym są szkła kontaktowe. Na początku bałam się włożyć sobie cokolwiek do oka, ale jak się okazało nie było czego się obawiać i od mojego pierwszego razu z soczewkami, nie roztaję się z nimi na krok!

Dlaczego wybrałam soczewki kontaktowe?

soczewka kontaktowaPrzez lata nosiłam okulary i choć było mi w nich ładnie, a same oprawki zawsze udawało mi się dobrać tak, aby pasowały do każdego rodzaju ubioru, tak nie należę do zbytnio ostrożnych osób i przez moją nieuwagę zniszczyłam już niejedną parę okularów. Te z kolei potrafią być niemiłosiernie drogie, dlatego właśnie chcąc zaoszczędzić przerzuciłam się na soczewki. Na początku kupiłam zwykłe, przeźroczyste i tradycyjne szkła ponieważ nie wiedziałam, czy noszenie ich mi się spodoba. Nauka ich nakładania zajęła mi dosłownie chwilę bowiem już za drugim razem udało mi się to zrobić bez najmniejszych problemów. Różnicę odczułam od razu. Nosząc soczewki dosłownie zapominam o tym, że mam wadę wzroku! Są niezwykle wygodne i bardzo praktyczne ponieważ nie muszę się martwić o to, że spadną i się potłuką. Nie muszę również zawracać sobie głowy tym, gdzie je położyłam, ani również martwić się o ich zarysowanie lub męczyć się z czyszczeniem. Zawsze miałam problemy z okularami podczas deszczu, który jeśli mnie dopadł znienacka zachlapywał szkła okularów sprawiając, że wracałam do domu praktycznie po omacku. Ponadto uwielbiam jeździć na koncerty, a dotychczas mało na nich widziałam z racji tego, że z obawy o okulary zdejmowałam je i oddawałam do szatni. Ostatnio jednak zmieniłam swoje soczewki na inne. Kolorowa soczewka kontaktowa to obecnie mój must have. Dzięki takim soczewkom mogę natychmiastowo zmienić kolor swoich oczu lub wedle uznania go podkreślić. Kiedyś nawet udało mi się znaleźć soczewki powiększające oczy. Były one dostępne zarówno w niespotykanych kolorach, jak czarny bądź fioletowy, ale również w tych naturalnych. Zamówiłam wówczas model szary z nieco ciemniejszymi obwódkami, który w efekcie nie tylko powiększył moje oczy, ale również rozjaśnił ich kolor jeszcze bardziej go podkreślając, a ciemniejsza obwódka sprawiła, że ktoś, kto nie zna się na soczewkach nie odróżniłby ich od moich naturalnych oczu! 

W internecie jest mnóstwo profesjonalnych sklepów optycznych w których możemy zakupić naprawdę wiele rodzajów soczewek. Od tych tradycyjnych poprzez toryczne dla osób z astygmatyzmem, a skończywszy właśnie na takich kolorowych soczewkach, które dają niesamowity efekt wizualny. Obecnie jestem na etapie testowania różowych soczewek prezentujących się bardzo naturalnie, które w połączeniu z moimi niebieskimi oczami dają niezwykle oryginalny rezultat z czego jestem niesłychanie zadowolona.