Wykonywanie malowania wielkopowierzchniowego

Kolory towarzyszą nam od najmłodszych lat życia, czyli od czasu gdy po raz pierwszy otwieramy oczy, czy też bawimy się kredkami. Nic dziwnego, że tak bardzo lubimy stosować je na rozmaite powierzchnie, począwszy od koloru nadwozia samochodu, poprzez kolor tapety w pokoju. Konieczność ozdabiania kolorami naszych budynków istniała już od momentu ich powstawania. Obecnie technika oczywiście idzie naprzód i robi się to dużo bardziej wydajnie niż kiedyś.

Profesjonalne wykonawstwo malowania wielkopowierzchniowego

malowanie wielkopowierzchnioweMając do pomalowania duże powierzchnie, takie jak budynki, czy też hale, zapomnijmy o pędzlu i wiaderku farby. W takim wypadku malowanie zajęłoby nam całe wieki. Obecnie do malowania tak dużych powierzchni są stworzone odpowiednie narzędzia, których używają profesjonaliści. Chcąc wykonać malowanie wielkopowierzchniowe, stosujemy najczęściej pistolety ciśnieniowe, takie jak stosuje się w lakierniach. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko dużą wydajność, ale także łatwiejsze nanoszenie farby na ścianę. Pistolety podłączone do sprężarki wypuszczają strumień powietrza pośrednio, poprzez zbiorniczek z farba, gdzie następuje zmieszanie jej z powietrzem. Farba w ten sposób trafia na powierzchnię ściany. Co trzeba przyznać odnośnie tej metody to to, że odbywa się to bardzo równomiernie, czego nie moglibyśmy uzyskać za pomocą pędzla, pozostawiającego zawsze grubsze smugi farby. Profesjonalne ekipy przyjeżdżają zawsze na miejsce ze swoim sprzętem, na który składa się nie tylko urządzenie do malowania, czy też sprężarka, ale także rusztowania i odpowiednie ubrania zabezpieczające, podobne jak te używane w lakierni. Nie wszędzie da się jednak dojść za pomocą pistoletu i w takim wypadku ekipy używają tradycyjnych wałków. Profesjonalne zespoły od amatorów odróżnić można, nie tylko po sposobie pracy, ale także porządku, jaki pozostawiają po sobie na miejscu wykonania zlecenia. Odpowiednie zabezpieczenie newralgicznych elementów, jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Bez tego nie da się nie nabrudzić.

Reasumując, do profesjonalnego malowania wielkich powierzchni używa się specjalistycznego sprzętu, w formie pistoletów natryskowych. Firmy, które zajmują się takimi usługami wykonują je kompleksowo wraz z zapewnieniem odpowiedniego sprzętu i środków ochrony. W dzisiejszych czasach malowanie wielkich powierzchni wykonuje się sprawnie i szybko, a efekt jest naprawdę dobry. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego koloru ściany, czy też sufitu, ale paleta barw jest w tym przypadku dość duża i każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.