Wysokojakościowe ciągniki siodłowe

W dzisiejszych czasach, rozpoczęcie biznesu transportowego, polegającego na przewożeniu towarów, bardzo często rozpoczyna się od zapoznania się z różnego rodzaju kredytami oraz leasingami, ze względu na to, iż nowy zestaw ciężarowy, czyli ciągnik siodłowy wraz z naczepą dobrej jakości, to koszt przekraczający pół miliona złotych, przez co nie każdy początkujący przedsiębiorca jest w stanie przeznaczyć tak ogromną kwotę na rozwój firmy. W tym przypadku bardzo pomocne okazują się leasingi.

Ciągniki ciężarowe w leasingu

używane ciągniki siodłowe w leasinguWszelkiego rodzaju kredyty oraz leasingi na zestawy pojazdów ciężarowych, są dostępne dla początkujących przedsiębiorców, szczególnie jeśli uwzględnili oni w biznesplanie, zatrudnienie kierowców, którzy poruszać będą się ciężarówkami, oraz rozwozić będą towary po całej europie. Jest to stworzenie nowego miejsca pracy, na co banki oraz urzędy pracy bardzo pozytywnie rozpatrują, po otrzymaniu wniosku o dofinansowanie lub leasing. Zdecydowana większość przedsiębiorców, decyduje się także na przejęcie leasingu od spedytora, który został zaopatrzony w zestawy pojazdów ciężarowych, które zostały wzięte w leasing, niemniej jednak nie zostały jeszcze do końca spłacone. Używane ciągniki siodłowe w leasingu, to bardzo dobry sposób na przejęcie leasingu od spedycji, która ma w planach zakup nowych zestawów ciężarowych, oraz bezproblemowo, może odstąpić leasing do dalszej spłaty nowemu przedsiębiorcy. Nowy właściciel firmy spedycyjnej oraz pojazdów ciężarowych, przejmuje obowiązek zatrudnienia pracowników, jak również obowiązek dalszej spłaty pojazdów ciężarowych, które są przeznaczone do ciągłej jazdy oraz przewożenia towarów. Nie miałoby to najmniejszego sensu, jeśli pojazdy ciężarowe stałyby na parkingu, dlatego też konieczne jest pobieranie zleceń na przewóz towaru, aby pojazdy ciężarowe praktycznie same na siebie zarabiały, aby pokryć koszty spłaty leasingu, jak również aby wystarczyło środków finansowych na pozostałe koszty, związane z paliwem oraz opłatami drogowymi.

Dlatego też przedsiębiorca początkujący, chcący założyć firmę transportową, w której wykorzystywane będą pojazdy ciężarowe, musi wziąć pod uwagę konieczność opłacania rat leasingowych, a także po upływie okresu leasingu, przygotować odpowiednią kwotę na wykup pojazdu. Jest to naprawdę świetny sposób na rozpoczęcie nowego biznesu, bez konieczności uiszczania opłat polegających na wkład własny do nowego ciągnika siodłowego, dlatego też warto wziąć pod uwagę przejęcie leasingu pojazdu używanego.