Zaawansowane kasy fiskalne

Modernizacja sklepu miała objąć niemal wszystkie urządzenia, od systemów monitorowania, oświetlenia, po systemy kasowe i same kasy fiskalne. Miała ona na celu stworzenie sklepu nowoczesnego i zaawansowanego, więc ze starego wyposażenia nie zostało niemal nic. Wywołało to jednak problemy z urządzeniami kasowymi, gdyż programy sterujące do kas były pisane przez naszych informatyków, więc czasem zdarzało się iż nie współpracowały dobrze ze wszystkimi modelami kas, zwłaszcza tymi które posiadały dedykowane programy sterujące.

Wybór nowoczesnych kas fiskalnych

kasy fiskalne z TrójmiastaGłównym problemem było dopasowanie kas do programów. Jak wielokrotnie przekonaliśmy się podczas modernizacji pozostałych sklepów, najlepszym wyjściem było przetestowanie kasy na miejscu, choć niewiele sklepów wypożyczało urządzenia do testowania. Zakup w ciemno oczywiście nie wchodził w grę, dlatego też zaczęliśmy podczas remontu sprawdzać lokalne firmy, w poszukiwaniu najbardziej polecanego sklepu elektronicznego. Niedaleko naszego sklepu znajdowała się siedziba firmy sprzedającej i serwisującej kasy fiskalne z Trójmiasta, i to właśnie do tej firmy zdecydowaliśmy się zgłosić w celu przetestowania i zakupu urządzeń. Mimo naszych pierwotnych obaw, okazało się iż nie będzie żadnego problemu z możliwością sprawdzenia różnych rodzajów kas na miejscu, głównie dlatego że chcieliśmy wykonać zakup hurtowy na większą ilość urządzeń. Pracownicy firmy byli bardzo pomocni, i osobiście pomogli nam z podłączaniem i sprawdzaniem wielu różnych modeli, aż w końcu zdecydowaliśmy się na zakup nowoczesnych, bardzo zaawansowanych urządzeń kasowych, które idealnie współpracowały z naszymi programami sterującymi. Urządzenia te były połączone z terminalami płatniczymi i posiadały ogromną ilość programowalnych funkcji, których nie posiadały prostsze odmiany. Były również o wiele bardziej intuicyjne, a ich obsługa nie przysparzała problemów.

Były również bardzo dobrze zabezpieczone przed próbami nieupoważnionego otwarcia kasety kasowej. Pracownicy serwisu wykonali całość instalacji w ramach zakupu urządzeń, a na sam sprzęt otrzymaliśmy pięcioletnią gwarancję, z możliwością wykonywania napraw na miejscu, bez konieczności zamknięcia sklepu i demontażu urządzeń. Kasy działały świetnie, nie mając typowych mankamentów, jakie posiadały modele starego typu, a udogodnienia w nich zawarte poprawiły znacznie komfort pracy kasjerów. Wszelkie usterki jakie miały miejsce, jakkolwiek rzadko, były naprawiane przez pracowników serwisu niemal natychmiast, bez żadnych dodatkowych opłat.