Zabezpieczenie lakieru woskiem i powłokami

Do niedawna nie wiedziałam, że lakier samochodowy tak bardzo może się zniszczyć. Tapcierka to wiadomo, może być poplamiona od jedzenia. Dywaniki często są ubłocone. Generalnie środek samochodu jest użytkowany, więc co może go uszkodzić z zewnątrz? Co jakiś czas jechałam na myjkę, zawsze sprawdzałam czy na masce nie ma ptasich odchodów, bo wiedziałam, że one mogą wyżreć lakier. Ale to tyle jeśli chodzi o pielęgnację mojego samochodu.

Skuteczne i dokładne zabezpieczenie lakieru

profesjonalne zabezpieczenie lakieru w gdańskuPotem się dowiedziałam, że od soli drogowej i żwiru mogą robić się mikrozarysowania na lakierze, od promieniowania UV lakier blaknie i traci swoją głębię. Postanowiłam obejrzeć dokładnie swoje auto po umyciu i ocenić jego stan. Faktycznie, w porównaniu do innych pojazdów na parkingu lakier nie był tak błyszczący, zauważyłam też zmatowienia i drobne rysy. Najpierw postanowiłam sama zabezpieczyć lakier przy pomocy wosku. Kupiłam dobry preparat i miękką ściereczkę do jego nakładania. Trochę mi to zeszło, ale auto faktycznie były błyszczące, a woda szybciej jakby spływała. Niestety, efekt nie był długotrwały i zabieg trzeba było powtarzać. Wtedy zdecydowałam się na profesjonalne zabezpieczenie lakieru w Gdańsku. Zajechałam do stacji auto detailingu, gdzie mieli się autem zająć eksperci. Tam po dokładnym umyciu, dekontaminacji i odtłuszczaniu lakieru zabrali się za jego polerowanie (co miało usunąć zmatowienia i ryski), a następnie nałożyli na niego specjalną ceramiczną powłokę. Do wyboru były też powłoki kwarcowe, nieco tańsze, ale za to utrzymywały się na aucie góra rok, a ceramiczne miały gwarancję pięciu lat. Dla mnie wybór w tej kwestii był prosty. Mój samochód był gotowy do obioru po kilku godzinach. Na początku ledwo poznałam swoje auto i aż patrzyłam na tablicę rejestracyjną żeby się upewnić, że to na pewno ten pojazd. Samochód wyglądał jak nowy, z salonu dealera samochodowego. Lakier błyszczał jak nigdy dotąd. Woskowaniem na pewno takiego efektu bym nie uzyskała, nawet jakbym się mocno postarała. Moje auto zwraca na siebie uwagę przechodniów i kierowców, na pewno wygląda na nowsze i droższe niż jest w rzeczywistości.

Cieszę się, że zaprzestałam woskowania samochodu i wybrałam zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną. W ten sposób nie muszę się męczyć z machaniem szmatką z woskiem, a auto stale wygląda doskonale. Zauważyłam, że lakier dalej nie matowieje i nawet po zimie nie widzę na nim nowych zarysowań. Sądzę, że powłoki ceramiczne to inwestycja w wygląd samochodu, która może się zwrócić.