Zaciemnienie szyb samochodowych

 

Przyciemnianie samochodowych szyb jest bardzo popularne wśród pasjonatów samochodów tuningowanych, a nasza załoga wcale nie jest wyjątkiem. Kilku kolegów z najdłuższym stażem na drodze ma samochody z doskonale przyciemnionymi szybami, które mimo wszystko spełniają wymagania drogowe, ale również w żaden sposób nie przeszkadzają w prowadzeniu samochodu, przede wszystkim w nocy.

Fachowe przyciemnianie samochodowych szyb

przyciemnianie szyb w bytomiuKoledzy przyciemniali szyby w bardzo różnych zakładach, czasem w tych które już nie funkcjonują, dlatego reszta ekipy od dłuższego czasu szukała warsztatu, w którym mogłaby przyciemnić szyby we własnych wozach. Zazwyczaj problemem okazywała się metoda przyciemniania, która najczęściej zamykała się w nałożeniu na szybę samochodu ciemnej folii. Nie było to zbyt dobre rozwiązanie, gdyż takie folie z czasem traciły barwę i mogły nawet ograniczać widoczność kierowcy, co w naszym przypadku było niedopuszczalne. Wielu kolegów z południa kraju polecało coraz częściej warsztat samochodowy wykonujący szybkie przyciemnianie szyb w Bytomiu. W owym warsztacie nie stosowano folii zaciemniających, a nowoczesny preparat, nakładany na szyby, który działał na podobnej zasadzie, aczkolwiek w znacznie mniejszym stopniu powodował utratę widoczności. Preparat zaciemniający po nałożeniu blokował dostęp promieni ultrafioletowych do wnętrza samochodu, aczkolwiek w żadnym stopniu nie przeszkadzał kierowcy i nie zasłaniał widoku na zewnątrz. Wizualnie, szyby ciemniały nieco po naniesieniu owego preparatu, aczkolwiek nie w tak dużym stopniu jak po nałożeniu folii, więc efekt był znacznie bardziej przyciągający wzrok i bardziej pasował do wielu stylów malowania na samochodach tuningowanych i customowych. Przyciemnianie taką metodą było nie tylko szybsze, ale również znacznie efektywniejsze, choć odpowiednio droższe niż nakładanie zwykłej folii na szyby. Mimo to, zaciemnianie szyb preparatem chemicznym zyskiwało coraz więcej zwolenników, a w niedługim czasie i my postanowiliśmy odwiedzić owy warsztat i zlecić przyciemnienie szyb w naszych samochodach.

Dokładnie tak jak się spodziewaliśmy, szyby na które położony został preparat zaciemniający wyglądały znacznie bardziej imponująco niż szyby po naniesieniu folii. Preparat był również o wiele trudniejszy do zdarcia z szyby, nie ciemniał i nie przebarwiał się, więc wedle pracowników warsztatu, mógł być on używany tak długo, jak długo samochód był na chodzie. W razie potrzeby mógł być jednak usunięty z szyby specjalnym, dedykowanym zmywaczem.