Zakup najlepszych szalunków do wykopów

Jeszcze do niedawna moja firma zajmowała się głównie realizacją prac murarskich, jednak od pewnego czasu staramy się rozszerzyć zakres prac o wykonywanie fundamentów i robót żelbetowych. Muszę przyznać, że realizacja tych prac zmusiła mnie, jako właściciela do wykonywania nowych inwestycji. Ze względu na to, że udało nam się ostatnio podpisać kilka kontraktów na budowę fundamentów na znacznej głębokości, postanowiłem zakupić odpowiednie szalunki do zabezpieczania skarp.

Używane szalunki do głębokich wykopów

najlepsze szalunki do wykopów używaneDysponujemy miejscem magazynowym, ponieważ oprócz prowadzenia firmy budowlanej zajmuje się także wynajmem budynków. Jeden z nich niedawno się zwolnił, dzięki czemu mogłem go wykorzystać na własne potrzeby. Z racji tego, że jest to obiekt własnościowy jego utrzymanie jest bardzo tanie. Swoje poszukiwania rozpocząłem w internecie. Uznałem, że znajdę tam najlepsze rozwiązania pod kątem jakości i ceny. Niestety wszystkie nowe szalunki okazały się bardzo drogie – wiedziałem, że muszę kupić minimum 250 metrów paneli. Na stronie jednego z producentów znalazłem jednak informację, że oferują także rozwiązania z rynku wtórnego. Reklamowali swoje produkty jako najlepsze szalunki do wykopów używane. Ze względu na brak szczegółów na stronie zdecydowałem się zadzwonić do nich następnego dnia. Wiedziałem, że tylko w ten sposób mogę dowiedzieć się czegoś więcej. Podczas rozmowy z przedstawicielem firmy okazało się, że oprócz biura wyszczególnionego na stronie internetowej dysponują dużym magazynem, który znajdował się niespełna 70 km od mojego miejsca zamieszkania. Umówiłem się z moim rozmówcą na spotkanie, aby zobaczyć, w jakim stanie są szalunki, o których rozmawialiśmy. Nie ukrywam, że bardzo zależało mi na wcześniejszym obejrzeniu tego, co kupuję. Dlatego odwołałem spotkanie i pojechałem za miasto. Kiedy weszliśmy na dużą halę moim oczom ukazało się mnóstwo ciekawych rozwiązań. Znajdowały się tam tylko używane deskowania do zabezpieczenia wykopów. Zapytałem, jak to możliwe, że są w tak dobrym stanie.

Przedstawiciel opowiedział mi, że oni zajmują się skupem szalunków tylko wysokiej jakości. Najpierw jadą oglądać elementy, a kiedy już zdecydują się na ich zakup w pierwszej kolejności dokładnie czyszczą wszystkie elementy i usuwają usterki. Dzięki temu są w stanie dać na używane produkty roczną gwarancję. Nie ukrywam, skorzystałem z oferty. A dzięki temu, że cena była atrakcyjna zdecydowałem się jeszcze na zakup dodatkowych 50 metrów – wszystkie dzisiaj są na budowie, a w planach mamy następne inwestycje.