Zakup styropianu do ocieplenia bloku

Mieszkam w dość starej kamienicy na czwartym piętrze. Pomimo, iż jest to stara kamienica, to dobrze funkcjonuje. W zeszłym roku mieliśmy wymieniane okna oraz drzwi zewnętrzne. Wstawili nam też domofon. Teraz nikt nieupoważniony nie wejdzie do naszej klatki schodowej. Teraz w tym roku przyszedł czas na ocieplenie całej kamienicy. Będzie nam cieplej w naszych mieszkaniach i zaoszczędzimy trochę pieniędzy na ogrzewaniu, tak przynajmniej ja uważam. Oczywiście nikt z mieszkańców nie będzie ocieplał kamienicy, wynajęliśmy do tego ekipę remontową, która to za nas zrobi.

Ocieplenie ścian styropianem

styropian z Lublina na ocieplenieKażdy z nas, kto mieszka w tej kamienicy musi płacić czynsz do spółdzielni mieszkaniowej. Oprócz tego czynszu musimy wpłacać na fundusz remontowy, taką decyzję podjęliśmy na zebraniu wspólnotowym. Każdy będzie wpłacał na fundusz określoną kwotę. Ustaliliśmy kwotę za jeden metr kwadratowy, więc każdy będzie wpłacał tyle ile ma metrażu po pomnożeniu przez ustaloną stawkę. Dzięki temu nie musi od razu dawać pieniędzy z bieżącego budżetu domowego. Na tym koncie funduszu remontowego uzbierała się ładna sumka. Na zebraniu podpisaliśmy uchwałę, że zgormadzone środki pieniężne przeznaczymy na ocieplenie naszej kamienicy. W końcu trzeba to zrobić. Jak nie teraz to kiedy. Mamy już jesień i teraz będzie idealny czas na wykonywanie takich prac, tuż przed zimą. Oczywiście my musieliśmy zakupić wszystkie potrzebne rzeczy jakie będą użyte do ocieplenia. Głównie chodzi o styropian. Reszta materiałów to raczej ta firma budowlana sama przywiezie i wliczy nam w koszty. Kupiliśmy styropian z Lublina na ocieplenie ścian kamienicy. Pakowane są one po dziesięć sztuk. Są to bardzo duże płyty styropianowe. Najwyżej jak zabraknie to się dokupi. Z tym nie będzie problemu. Ekipa prace zaczyna tak w przyszłym tygodniu. Będą pracować od rana do wieczora. Tak ustaliliśmy z tą firmą. Chcemy mieć jak najszybciej ocieplone ściany. Wiadomo, że remont może zakłócać spokój nam i innym. Ale jak wynikło z rozmowy z tą firmą to zajmie im to góra cztery dni. Nasza kamienica jest wysoka i szeroka, więc trochę pracy jest. Ja mieszkam na czwartym piętrze, a mam sąsiadów, którzy mieszkają na szóstym piętrze i tyle też kamienica ma pięter. Po ociepleniu będzie trzeba jeszcze wybrać jakiś kolor elewacji. Może wybierzemy go szybko, to ta ekipa remontowa nam go położy. Zobaczymy jeszcze ile pieniędzy nam zostanie na funduszy po opłaceniu tej ekipy.

Coraz częściej można zobaczyć jak ocieplane są różne budynki mieszkalne. Nasza kamienica stoi tak w centrum miasta i praktycznie rzecz mówiąc wszystkie wokół budynki są już ocieplone, tylko nasza kamienica stoi tak nie ocieplona. Na szczęście udało nam się zebrać dość sporo pieniędzy na funduszu remontowym, więc mogliśmy kupić styropian do ocieplenia i wynająć firmę budowalną, która nam ten styropian położy na ścianach. Powiedzieli, że wykonają pracę w przeciągu tygodnia. To dość szybko jak na tak duży obszar prac. Wszyscy mieszkańcy kamienicy mają nadzieję, że te ocieplenie wpłynie jakoś na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.