Zastosowanie dekoracyjnych płytek ze starych cegieł rozbiórkowych

Rosnąca popularność starodawnych ozdób ściennych sprawia, że pojawia się coraz więcej firm, produkujących zestawy dekoracyjnych płytek ze starej cegły rozbiórkowej. Materiał ten był wykorzystywany jako budulec i nadal charakteryzuje się wytrzymałością, nawet po stu pięćdziesięciu latach od ich wypalenia. Skup cegieł z rozbiórek starych kamienic i domów pozwala producentom płytek, na wykonywanie ich flagowego towaru z już raz użytego materiału.

Eleganckie, dekoracyjne płytki ze starej cegły

dekoracyjne płytki ze starej cegły rozbiórkowejWykorzystanie przez producentów płytek ze starej cegły, już raz użytego materiału, skupionego z rozbiórek starych domów, sprawia, że wykonują oni produkt ekologiczny. Ta właściwość oraz wyjątkowy wygląd, sprawiają, że jest to produkt wyjątkowy, który w każdej aranżacji będzie wyglądał niepowtarzalnie. Ludzie coraz chętniej decydują się na dekorowanie pomieszczeń za pomocą płytek, które sprawiają, że salony i jadalnie są dużo bardziej przytulne i eleganckie. Ich montaż nie jest trudny i może być wykonany samodzielnie, a wyjątkowy wygląd sprawia, że można za ich pomocą wykonywać różnego rodzaju aranżacje. Firmy produkujące tego typu dekoracje, nie tylko dokonują dokładnej selekcji przed wprowadzeniem płytek do sprzedaży, ale również czyszczą je z wszelkich pozostałości, jak na przykład reszta oryginalnej zaprawy. Tak przygotowana cegła zyskuje drugie życie. Jest dzielona na cienkie płytki, które razem tworzą eleganckie dekoracje na ścianach. Każda płytka posiada inny odcień ceglanego koloru, które różnią się od siebie w zależności od rejonu, gdzie zostały pierwotnie wykonane. Do montażu wykorzystywany jest klej, ale również fugi, które po nałożeniu przypominają starodawną zaprawę. Dekoracyjne płytki ze starej cegły rozbiórkowej są transportowane i kładzione z dbałością i skrupulatnością, aby klient otrzymał produkt w jak najlepszej jakości. Montaż wykonany przy użyciu najlepszych materiałów, pozwala na utrzymanie doskonałego wyglądu aranżacji przez okres kilku lat. Ich rosnąca popularność jest spowodowana zarówno niepowtarzalnym, wyjątkowym wyglądem, jak i historyczną wartością.

Skup cegieł z rozbiórek starych domów pozwala na wydobycie stamtąd wyjątkowego materiału, jakim jest cegła z XIX i XX wieku. Jej wyjątkowe właściwości estetyczne są nadal wykorzystywane, w postaci dekoracyjnych płytek ze starej cegły rozbiórkowej. Jest to niezwykle popularna dekoracja ścienna, która pozwala na wykonanie wielu, jedynych w swoim rodzaju, aranżacji, ozdabiających eleganckie salony lub jadalnie.