Zastosowanie i zalety elektrycznych karniszy

Wraz z postępem technologicznym, coraz popularniejsze stają się różne urządzenia sterowane zdalnie. Systemy antywłamaniowe, sprzęt RTV i AGD, a także oświetlenie czy nawet karnisze i gniazdka elektryczne — te i jeszcze więcej urządzeń można sterować zdalnie, za pomocą specjalnych pilotów lub smartfonów. Dom, który w pełni wyposażony jest w urządzenia tego typu jeszcze niedawno wydawał się rodem wyjęty z powieści science-fiction marzeniem, które dziś już jest całkiem możliwe do spełnienia.

Czy warto zainwestować w elektryczny karnisz?

nowoczesny elektryczny karniszTelewizory, lodówki czy oświetlenie sterowane za pomocą wi-fi już raczej nie powinno nikogo dziwić. Tego typu urządzenia można znaleźć już w wielu nowoczesnych mieszkaniach i domach. Równie popularne stają się karnisze sterowane w ten sam sposób. Nowoczesny elektryczny karnisz jest sterowany przy pomocy łącza wi-fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wstać i ręcznie zasuwać lub rozsuwać zasłon — można to zrobić nawet nie wstając z łóżka. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne zwłaszcza w momencie, kiedy wygodnie ułożona do spania osoba zapomni o zasłonięciu okien na noc. Zamiast wstawać i następnie znów szukać ulubionej pozycji do zaśnięcia, wystarczy zmienić położenie zasłon za pomocą pilota, nie ruszając się z łóżka ani na milimetr. Podobnie sytuacja wygląda podczas porannego wstawania, kiedy światło słoneczne jest najlepszym motywatorem do opuszczenia łóżka. Wtedy wystarczy użyć przycisku, by zasłony rozsunęły się, zapraszając promienie słońca do sypialni. Do zestawu dołączony jest bezprzewodowy pilot, który można nosić przy sobie lub zostawić go na przykład przy łóżku. Elektryczny karnisz jest również kompatybilny ze smartfonami — wystarczy pobrać darmową aplikację, by sterować zasłonami z dowolnego miejsca na świecie. Karnisze elektryczne są całkowicie bezpieczne. Specjalny silnik zatrzyma się, kiedy napotka na swojej drodze przeszkodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się martwić o np. zrzucenie czy połamanie kwiatka stojącego na parapecie. Nowoczesny system można dowolnie zaprogramować. Na bieżąco można kontrolować rozsunięcie zasłon, a także wybrać kierunek przesuwania — na przykład wybrać jeden, lub dwa przeciwległe kierunki. Możliwe jest także ustalenie godzinowego harmonogramu rozsuwania i zasuwania zasłon, który można zapisać w aplikacji. Montaż karnisza jest bardzo prosty, a dołączona do zestawu instrukcja umożliwi zainstalowanie urządzenia samodzielnie w domu. 

Nowoczesna technologia potrafi bardzo ułatwić codzienne życie. Elektryczne, inteligentnie sterowane urządzenia są bardzo łatwe w obsłudze, a ich używanie jest niezmiernie wygodne. Możliwość zdalnego sterowania domem pozwala zaoszczędzić wiele czasu i energii, które można poświęcić na rozwój osobisty lub zacieśnianie więzi rodzinnych.