Zastosowanie izolacji pianą poliuretanową

W obecnych czasach coraz bardziej popularne staje się zakładanie własnej działalności gospodarczej. Drobni przedsiębiorcy nierzadko przekształcają się w potężne zakłady, a co za tym idzie – bardzo często zmieniają oni siedziby swoich firm. Jednak wszystko odbywa się zazwyczaj małymi kroczkami, na autonomiczny zakład trzeba sobie bowiem zasłużyć. Na samym początku rozwoju firmy dobrze jest wynająć jakąś przestrzeń za bezcen i doprowadzić ją do stanu używalności – najtaniej wypadają poddasza w starych kamienicach.

Skuteczna izolacja poddaszy pianą poliuretanową

izolacja poddasza pianką poliuretanową - śląskWynajęcie, a nawet kupno poddasza w kamienicy jest niedrogie przede wszystkim dlatego, że są to nieruchomości, które bardzo trudno utrzymać w porządku. Jednak porządnie wykonany remont może zapewnić całkiem przyzwoite warunki biurowe. Ze względu na wysoki strop oraz cienkie ściany najbardziej kłopotliwe jest ogrzewanie w tego typu budynkach. Wystarczy jednak odpowiednio ocieplić strych, żeby uzyskać bardzo komfortowe warunki, które nie będą wymagały zbyt dużych nakładów finansowych w utrzymaniu. Najskuteczniejsza w tym wypadku jest izolacja poddasza pianką poliuretanową – Śląsk to jeden z tych regionów, w których stosuje się ją na bardzo szeroką skalę. Co bardzo istotne, sam materiał jest nie tylko niedrogi, ale bardzo łatwy w aplikacji. Nie potrzeba zatem wynajmować specjalnej ekipy remontowej, ponieważ całą pracę można wykonać samodzielnie. Potrzebować będziemy do tego jedynie specjalnego sprzętu, który najczęściej otrzymamy wraz z zakupioną pianką poliuretanową. Nakłada się ją na odpowiednio przygotowaną wcześniej powierzchnię za pomocą specjalnych pistoletów ciśnieniowych. Sam proces przebiega niezwykle sprawnie i nie wymaga nawet zaangażowania tak zwanych osób trzecich. Przykładowo, ocieplenie całego poddasza o powierzchni nieprzekraczającej stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych w zupełności wystarczy jedno popołudnie. Jak zatem widać, warto postawić na tę metodę izolacji termicznej nieruchomości.

Wybór izolacji poddasza pianką poliuretanową to znakomity sposób na zapewnienie sobie ciepłych pomieszczeń biurowych w okresie jesienno-zimowym oraz przyjemnego chłodu w ich wnętrzu na czas letni. To jednak nie tylko komfortowe warunki dla pracowników, ale również generowanie oszczędności dla pracodawcy, które można przeznaczyć na rozwój firmy. Powiększanie kapitału zakładowego to jeden ze sposobów na sukces, dlatego warto szukać oszczędności różnymi drogami – izolacja poddasza za pomocą pianki poliuretanowej jest jedną z nich.