Doświadczeni pracownicy z Ukrainy

W dzisiejszych czasach każdy, kto tylko chce znaleźć jakąś pracę, ma taką możliwość. Minęły już te czasy, gdy na jedno miejsce było kilku lub nawet kilkunastu kandydatów. Pracodawcy mieli bardzo duże wymagania wobec przyszłych pracowników i zazwyczaj mało kto mógł liczyć na zatrudnienie. Wiele osób całymi miesiącami borykało się z problemem bezrobocia, a część osób miała tylko pracę dorywcza. Już jakiś czas temu wszystko się zmieniło. Powstawać zaczęło bardzo wiele nowych zakładów produkcyjnych, wielkich fabryk, magazynów a także centrów logistycznych. Wiele firm zaczęło importować towary za granicę. Okazało się także, że nie ma osób chętnych do pracy.

Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

najlepsi pracownicy z ukrainyZ pewnością większość osób zdążyła już zauważyć, że do naszego kraju przybywać zaczęło coraz więcej cudzoziemców. Bardzo często nie przyjeżdżają tu tylko w celach turystycznych, ale w poszukiwaniu pracy. Kiedyś to właśnie Polacy emigrowali na Zachód w poszukiwaniu lepszego lub jakiegokolwiek zatrudnienia. Wiele rodzin nawet przenosiło się tam na stałe. Dziś jest zupełnie inaczej. Nasz kraj stał się bardzo atrakcyjny zwłaszcza dla osób zza wschodniej granicy. W ciągu ostatnich lat przyjechało do nas prawie milion Ukraińców. Każdy z nich chciałby znaleźć tutaj zatrudnienie i okazuje się, że bardzo często są to osoby, które mają nie tylko doświadczenie, ale także dużą wiedzę. Najlepsi pracownicy z Ukrainy z pewnością mogą liczyć na to, że znajdą u nas dobrą pracę. A jest jej naprawdę dużo. Każda większa firma posiada braki kadrowe, których nie może zapełnić. Często wcale nie wymagają żadnego doświadczenie i oferują profesjonalne szkolenie przed przystąpieniem do pracy. Powstało także bardzo wiele agencji, które zajmują się nie tylko rekrutacją, ale także wszelkimi formalnościami związanymi z pobytem w Polsce osób zza granicy. Procedury zostały znacznie uproszczone i nie trzeba już czekać tygodniami na to, aby otrzymać pozwolenie na pracę. Agencje posiadają bazy zarówno kandydatów, jak i klientów, którzy poszukują dobrych pracowników. Wysyłają ich tam, gdzie są wolne miejsca.

Bardzo wielu przedsiębiorców poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy. Okazuje się jednak, że osoby bezrobotne już zdążyły znaleźć zatrudnienie i nie ma zbyt wielu osób, które chciałby pracować. Niektóre firmy rekrutację prowadzą przez cały rok, a efektów nie widać. Jest dużo mniej osób poszukujących pracy niż jeszcze kilka lat temu. Przyjeżdża za to coraz więcej obcokrajowców, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia w swoim kraju. Oni bardzo chętnie podejmą pracę w zakładzie produkcyjnym czy w magazynie. Zdarza się też, że mają bardzo dobre wykształcenie i znają wiele języków obcych. Ich rekrutacją bardzo często zajmują się wyspecjalizowane agencje, które wysyłają ich do firm swoich klientów.