Jak prawidłowo dbać o ekspres Saeco?

Jeszcze dekadę temu dobra i aromatyczna kawa kojarzyła nam się jedynie z tą wypijaną w kawiarni. Był to czas, w którym dopiero zaczęliśmy doceniać chwile spędzane przy małej czarnej. Zaczęliśmy się też interesować smakiem kawy, bo wcześniej napój ten traktowaliśmy jedynie roboczo, jako środek pobudzający. Dzisiaj czasy bardzo się zmieniły i coraz więcej Polaków ma w swoim domu ekspres do kawy. I nie są to zwykłe ekspresy przelewowe, jakich używaliśmy właśnie dekadę temu. Najczęściej kupujemy dobre ekspresy ciśnieniowe.

Serwisowanie ekspresu najczęściej zlecamy fachowcom

saeco serwisO każdy ekspres do kawy – bez względu na producenta, markę czy model – należy starannie i odpowiednio dbać. W błędzie są Ci, którzy sądzą, że ekspres można postawić w kuchni i korzystać z niego bez żadnej ingerencji. Każde urządzenie wymaga regularnego mycia, czyszczenia i konserwacji. Właściciele ekspresów marki Saeco do zakupionego ekspresu otrzymują dokładną instrukcję obsługi i konserwacji urządzenia. Wystarczy tylko do takiej instrukcji zajrzeć, żeby zrozumieć, że prace konserwacyjne lepiej zlecić fachowcom. Bieżące czyszczenie ekspresu każdy może wykonać samodzielnie. Czynność tą należy wykonywać raz w tygodniu, ale w urządzeniach z używanym spieniaczem do mleka należy ekspres czyścić codziennie. Codzienne czyszczenie to nic innego jak zwykłe opłukanie wodą wyjętych elementów ekspresu. Poza tym regularnym opłukaniem ekspresu trzeba go jeszcze raz na kwartał wyczyścić bardzo dokładnie. W przypadku ekspresów do kawy marki Saeco serwis wykona te prace za nas. Taka usługa nie kosztuje wiele, bo około dwustu złotych. W tej cenie zawiera się już koszt przesyłek kurierskich w obie strony. W ramach usługi konserwacji i serwisowania ekspres Saeco zostanie rozłożony niemalże na części pierwsze, a wszystkie jego elementy zostaną dokładnie wyczyszczone. Mechanizmy zostaną nasmarowane, dzięki czemu ekspres będzie pracował praktycznie bezgłośnie. Na koniec ekspres zostanie dokładnie poskładany a jego działanie sprawdzone.

Każdy ekspres do kawy wymaga odpowiedniego dbania i konserwacji. Regularnie czyszczone urządzenie wytrzyma wiele długich lat bez jakichkolwiek awarii. Raz na kwartał konieczne jest przeprowadzenie porządnej konserwacji, w trakcie której urządzenie do przygotowywania kawy zostanie rozłożone na czynniki pierwsze. Gdyby taką konserwację wykonać samodzielnie to zajęłaby ona przynajmniej dwa dni robocze. O ile ktoś potrafi taki ekspres samodzielnie rozłożyć i złożyć. Na tym nie ma co oszczędzać – lepiej zlecić to profesjonalistom.