Jak zaprojektować szafę?

Szafa na wymiar powinna być odpowiednio zaprojektowana, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Bardzo często decydujemy się na szafy na wymiar, ponieważ potrzebujemy zagospodarować małą przestrzeń do przedpokoju lub do sypialni, aby utrzymać porządek. Obecnie na rynku możemy spotkać różne szafy, ponieważ możemy zdecydować się na szafy przesuwne albo wnękowe i dlatego dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam wybrać najlepszy rodzaj szafy do naszego pomieszczenia.

Szafa wykonana na wymiar do małego pokoju

szafa na wymiar z PłockaBardzo często właściciele małych mieszkań decydują się na to, aby zakupić szafę na wymiar. Jest to idealne rozwiązanie, które jest najlepsze w małych wnętrzach, gdy nie mamy miejsca na to, aby zakupić dużą szafę lub kilka mebli. Szafa na wymiar może zostać ustawiona w wielu różnych miejscach, które są o niestandardowych wymiarach. Przede wszystkim często decydujemy się na zakup szafy na wymiar w różnych fragmentach domu pod skosami, a także we wnękach pod schodami lub w wąskich pokojach. Szafa na wymiar z Płocka może być wykonana z bokami oraz dniem, a także ze specjalnym sufitem. Kiedy decydujemy się na pełną obudowę szafy, to musimy liczyć się, z tym że będzie ona droższa oraz zabierze nam więcej miejsca. Również bardzo ważnym szczegółem przy szafach na wymiar jest sposób ich otwierania. Szafy mogą być rozwierne lub przesuwne albo po prostu składać się. Najpopularniejsze są oczywiście skrzydła rozwierne, które montowane są najczęściej w klasycznej szafie. Jest to bardzo wygodny sposób otwierania jednak w przypadku takiej szafy musimy mieć dość dużo wolnego miejsca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są szafy z drzwiami przesuwnymi, ponieważ zajmują zdecydowanie bardzo mało miejsca. Takie szafy najlepiej sprawdzają się w małych pomieszczeniach, kiedy ustawione są przy drzwiach lub przy oknach. Wiele firm projektujących szafy na wymiar pomoże nam w wyborze odpowiedniego wyposażenia oraz półek, a także szuflad. Niektóre szafy na wymiar mogą mieć gotowe systemy wyposażenia, dzięki czemu będziemy mogli tam zamontować również wysuwane półki.

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się szafy, które skomponowane zostały z drewna oraz lakierowanych frontów. Posiadają one różne powierzchnię, przy których zostały wykorzystane Naturalne materiały i dzięki temu mogą również imitować kamień. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnej szaf, to na początek powinniśmy dokładnie określić do którego miejsca chcemy taką szafę zakupić. Inną szafy wybierzemy do przedpokoju a inną do sypialni.